W dalszym ciągu panuje błędne przekonanie, że występ gwiazdy na weselu zarezerwowane jest jedynie dla wybranych i elity. Pora zmienić to myślenie, ponieważ zorganizowanie takiego prywatnego koncertu podczas tego najważniejszego dnia w życiu jest prostsze, niż myślisz. Czytaj dalej i przekonaj się sam!

Dlaczego warto wynająć znany zespół na wesele?

Ślub i wesele powinny być magicznymi przeżyciami, podczas których warto spełniać swoje marzenia. Jeśli więc jednym z nich jest występ ulubionego artysty, dlaczego nie spróbować? W końcu nie ma lepszego momentu na spełnianie pragnień niż własne wesele.

Zastanawiasz się, kogo warto zaprosić na swoje wesele? Wszystko zależy od upodobań muzycznych. Ci, którzy preferują spokojniejszą muzykę, na pewno będą zadowoleni z krótkiego recitalu Edyty Górniak czy Andrzeja Piasecznego. Fani nieco energiczniejszych polskich brzmień, również nie muszą się niczym martwić. Tak popularne zespoły jak chociażby Łzy również są w zasięgu ręki, a kontakt do zespołu Łzy znajdziesz na oficjalnej stronie kapeli.

Gwiazda muzyki czy zespół weselny?

Organizując wesele i zastanawiając się nad jego sferą muzyczną, warto pamiętać, że zaproszenie gwiazdy muzycznej nie oznacza, że będzie ona bawiła gości swymi utworami aż do białego rana. Występy weselne to z reguły mini koncerty lub krótkie recitale, które nie zastąpią prawdziwego zespołu weselnego czy DJ’a, który zadba o dobrą zabawę.

Gwiazdy i znane zespoły swoją obecnością najczęściej uświetniają około godziny weselnej zabawy, dlatego ich pojawienie się traktować należy jako przyjemną niespodziankę i miły dodatek, a nie muzyczną podstawę wesela. Dodatkowo warto omówić szczegóły pojawienia się muzycznej gwiazdy z zespołem czy DJ’em tak, aby całość została odpowiednio zaplanowana i zorganizowana.

Jakie warunki należy zapewnić gwieździe muzyki na weselu?

Chcąc zaprosić gwiazdę muzyki na wesele, należy dokładnie zorientować się, jakie artysta ma wymagania i jakie stawia warunki. Może się zdarzyć, że oprócz przyjazdu na wesele trzeba będzie zapewnić nocleg, pokryć koszty dojazdu czy zapewnić garderobę. Niektóre gwiazdy muzyki mogą również poprosić o specjalne menu. Ustalenie tych kwestii wcześniej pozwoli na radość z występu, która nie będzie niczym zmącona.

Wynajęcie znanego zespołu na wesele to oprócz spełnienia wymagań gwiazdy, również dostosowanie się do życzeń artysty. Najczęściej gwiazdy muzyki nie życzą sobie, aby zdjęcia z ich występu były publikowane w mediach społecznościowych. Dla artysty wizerunek w sieci jest bardzo ważny, dlatego nie można się dziwić, że stawiają takie wymagania.

O tym, jak światowa gwiazda trafiła na polskie wesele

Znane zespoły muzyczne, szczególnie te zagraniczne, to rzadki widok na naszym rodzimych weselach. Zdarzają się jednak wyjątki. Zdecydowanie należy do nich wesele z 1984 roku, kiedy to koncertujący w Polsce zespół Iron Maiden, trafił na przyjęcie, ponieważ poszukiwał…alkoholu. Na szczęście pary młodej, muzycy zaproponowali im swój występ, który został nagrodzony kilkoma butelkami trunku. Takich historii się nigdy nie zapomina.