Podczas ślubu i wesela cała uwaga gości skupia się przede wszystkim na parze młodej. Suknia panny młodej robi największe wrażenie, ale także pan młody musi prezentować się elegancko i idealnie. Z tego względu warto zadbać o odpowiedni dobór garnituru i dodatków. Istotnym elementem męskiej stylizacji jest koszula, która powinna być dopasowana do tego wyjątkowego wydarzenia. Jak więc wybrać koszulę na ślub i wesele, jeśli jest się panem młodym? Podpowiadamy!

Koszula na ślub dla pana młodego

Koszula dla pana młodego powinna oddawać charakter uroczystości. Najlepszym wyborem jest klasyczna koszula na spinki. Odcień koszuli powinien być dopasowany do koloru sukni panny młodej. Kremowa koszula w zestawieniu ze śnieżno białą suknią panny młodej może wyglądać na znoszoną i przybrudzoną, a z pewnością nikt nie marzy o takim efekcie. Obecnie w sklepach mamy dostęp do szerokiego wyboru spinek do mankietów. Srebrne, złote, drewniane, z cyrkoniami czy nawet inicjałami pary młodej – można wybierać spośród mnóstwa rodzajów spinek. Dodatki takie jak mucha, poszetka czy właśnie spinki do mankietów powinny pasować do stylu stylizacji.

O czym trzeba pamiętać, wybierając koszulę na ślub?

Mężczyzna podczas wyboru koszuli musi pamiętać o tym, że nawet w ciepły dzień trzeba włożyć na nią marynarkę. Podczas wesela można pozwolić sobie na odrobinę swobody i np. rozpiąć marynarkę lub też całkowicie zdjąć ją podczas weselnych zabaw. Z tego względu należy wybrać odzież wykonaną z przewiewnego materiału, który będzie przepuszczał powietrze. Dzięki temu pan młody będzie czuł się komfortowo i uniknie przykrych wpadek np. plam potu na białym materiale.

Rękawy koszuli powinny kończyć się na wysokości nadgarstka i wystawać ok. 1-2 centymetry spod rękawa marynarki. Dobrze dopasowana koszula to podstawa eleganckiego stroju więc dobrze jest poświęcić chwilę na wybór tej części garderoby. Obsługa w salonie z garniturami chętnie pomaga swoim klientom w wyborze idealnego stroju na ślub i wesele. Jeśli nie wiesz, jak dopasować koszulę to możesz liczyć na pomoc profesjonalisty, który Cię w tym wyręczy.

Mucha czy krawat?

Pan młody obowiązkowo powinien założyć muchę lub krawat do koszuli. Wybór zależy od preferencji i gustu mężczyzny. W ostatnim czasie popularne stało się noszenie muszek przez panów młodych. Powinny być one kolorystycznie dopasowane do koloru garnituru oraz dodatków. Zarówno krawat, jak i muszka to dobry wybór na ślub i wesele. Dobrym pomysłem jest przymierzenie obu tych dodatków, aby sprawdzić, który lepiej wygląda do wybranego garnituru.