Krawat niemal zawsze dodaje męskim stylizacjom elegancji i szyku. Ten dodatek ma dość długą historię, a na przestrzeni lat był modyfikowany i urozmaicany, aby stał się jak najbardziej wygodny i uniwersalny. O ile w codziennych stylizacjach mamy sporą dowolność, o tyle dobór akcesoriów do ślubnych strojów dla wielu osób stanowi wyzwanie. Dlatego zastanówmy się: jaki krawat do garnituru ślubnego warto kupić?

Jaki krawat do garnituru na ślub – klasyczny czy oryginalny?

Robiąc zakupy w stacjonarnych i internetowych salonach mody męskiej, z pewnością zauważyłeś, że krawaty dzielą się zasadniczo na dwa rodzaje. Pierwszy z nich obejmuje najbardziej eleganckie, stonowane dodatki. Natomiast do drugiej kategorii należą krawaty wzorzyste, zawierające niekiedy zabawne elementy. Świetnie sprawdzą się one w ramach prezentu – gorzej na ślubnej uroczystości.

Jak dobrać krawat do garnituru? Pamiętaj przede wszystkim o charakterze uroczystości. Z pewnością będziesz miał jeszcze wiele okazji, aby założyć oryginalny krawat, na przykład planując wyjście ze znajomymi. Wesele to uroczystość, która zdarza się o wiele rzadziej. A twój własny ślub będzie miał miejsce prawdopodobnie tylko raz (tego ci życzymy). Dlatego odpowiedź na pytanie o to, jaki krawat do garnituru ślubnego wybrać, jest następująca: lepiej postaw na klasykę i nie żałuj swojej decyzji, oglądając zdjęcia w przyszłości.

Jak dobrać krawat do garnituru? Poznaj najważniejsze zasady

Jaki krawat do garnituru ślubnego wybrać? Możliwości, nawet tych klasycznych i stonowanych, jest sporo. Istnieje jednak kilka reguł, o których musisz pamiętać.

Kolor krawata powinien być dobrany w taki sposób, aby pasował do barwy garnituru. Może on kontrastować z resztą stylizacji lub jedynie delikatnie od niej odstawać. Co najważniejsze, dodatek musi być jednak spójny z całością.

Wzór krawata powinieneś odpowiednio dobrać do wzoru garnituru. Jeśli garnitur jest gładki, można wybrać krawat z delikatnym wzorem, takim jak paski lub kratka. Najbezpieczniejszym zakupem będzie jednak stonowany, jednobarwny krawat.

Jaki krawat do garnituru ślubnego dokupić? Przede wszystkim postaw na wysoką jakość. Materiał krawata powinien także stanowić dopełnienie tkaniny garnituru. Uważaj na zestawienia produktów różnego pochodzenia. Garnitury mogą być wykonane między innymi z wełny, lnu czy bawełny z domieszką elastanu. Nie zawsze krawat wykonany z innej tkaniny będzie dobrym wyborem.

Szerokość krawata powinieneś natomiast dostosować do szerokości kołnierza koszuli i proporcji swojej twarzy. Jeśli kołnierz koszuli jest węższy, warto wybrać krawat o mniejszej szerokości, a jeśli kołnierz jest szerszy, proporcjonalnie można sięgnąć po krawat o większej szerokości. Ważne jest również to, aby rozmiar krawata pasował do proporcji twojego ciała i twarzy. Wówczas będziesz czuł się komfortowo, a przecież właśnie o to chodzi.

Jak dobrać krawat do garnituru w kratę?

Odpowiedź na to, jaki krawat do garnituru w kratę wybrać, jest dość jednoznaczna. Jeśli twój strój posiada wzory, krawat powinien być jednolity. W innym przypadku stylizacja może stać się zbyt pstrokata. Dodatek, zamiast podkreślić twoją elegancję, wywoła wówczas zupełnie odwrotny efekt.

Jaki krawat do czarnego garnituru na wesele powinni wybrać goście?

Weselnych gości obowiązują podobne zasady dotyczące tego, jaki krawat do garnituru ślubnego wybrać. Powinien on być spójny z pozostałymi częściami stylizacji. Jednak, jak wiadomo, strój pozostałych uczestników wesela cechuje się zdecydowanie większym poziomem swobody, niż stylizacje młodej pary. Jeśli zdecydują się oni na klasyczny czarny garnitur i białą koszulę, mogą założyć na przykład krawat granatowy, bordowy, błękitny lub w kratę. Tak naprawdę najważniejsze jest to, aby strój był elegancki i schludny. Dotyczy to zarówno pana młodego, świadków, jak i wszystkich pozostałych gości.

Dlaczego warto zadbać o spójną stylizację? Tylko taka da nam poczucie komfortu przez całą uroczystość. A oglądane w przyszłości filmy z wesela zapewnią nam radość zamiast ukłucia wstydu. W dzisiejszych czasach możliwości jest naprawdę wiele. Odwiedź ceniony salon mody męskiej i sam się o tym przekonaj.