Każdy sezon ślubny charakteryzuje się określonymi trendami i nie inaczej jest w przypadku obecnego. Wiosną 2023 królują minimalistyczne i rustykalne klimaty. Jak się w tym odnaleźć i jakie kwiaty wybrać do udekorowania sali weselnej? Poznajcie modne rozwiązania.

Na jakie kolory dekoracji ślubnych warto stawiać w tym roku?

Wśród ślubnych dekoracji popularne są kolory toffi oraz pastelowy błękit z odrobiną szarości. Barwy mogą być zatem nieco cieplejsze albo chłodniejsze, ale jednak stonowane. Do takich kolorów można dodać typowo ślubną biel czy kolory kojarzące się z wytwornością i dostatkiem, czyli złoto i srebro. Na stołach mogą stać świece w szklanych transparentnych walcowatych świecznikach otoczone zieloną dekoracją z lauru umieszczoną na środku stołu. Oczywiście rodzaj dekoracji roślinnej warto dopasować do pory roku. Jakie kwiaty sprawdzą się zatem wiosną?

Kwiaty we włosach, w szampanach i dekoracjach na weselnych stołach wiosną

Kwiatowy stroik lub wianek we włosach to idealne dopełnienie wiosennej stylizacji ślubnej, zwłaszcza gdy panna młoda decyduje się na suknię w stylu boho. A trzeba powiedzieć, że obok stylu lat 20. boho jest jednym z najpopularniejszych trendów w modzie ślubnej na ten rok. Modne są także wyjątkowe toasty dla gości, czyli koktajle z kwiatami. I oczywiście wesele wiosną nie obędzie się bez kwiatowych dekoracji na stołach. Warto skorzystać ze sprzyjającej pory roku i do ozdoby wybrać kwiaty sezonowe. Jakie kwiaty będą najlepsze na wiosnę? Na pewno zarówno w bukietach, jak i innych dekoracjach sprawdzi się frezja ogrodowa. To jednak nie wszystko, bo doskonałym wyborem będą także: tulipany, bzy, konwalie, narcyzy, zawilce, jaskry czy też szafirki.

Kwiaty mogą być ułożone luźno czy też w drewnianych donicach. Pierwsza propozycja pasuje do stylistyki egzotycznej i boho, a druga oczywiście do stylu rustykalnego. Jeśli decydujemy się na minimalistyczny wystrój sali weselnej, dobrym pomysłem są cienkie, proste wazony i niewielkie wiązanki ustawione np. co kilka metrów.

Pamiętajcie jednak, że dobór kwiatów nie powinien zależeć jedynie od pory roku, mody czy też stylistyki wesela. Liczy się przede wszystkim Wasz gust i to, co Wam się najbardziej podoba. Niektóre pary młode zwracają też uwagę na znaczenie poszczególnych kwiatów. Warto je poznać.

Podkreśl ważne dla Was uczucia poprzez dobór odpowiedniej kwiatowej dekoracji na wesele

Wybierając dekorację kwiatową na stół weselny, możecie wyrazić łączące Was uczucia i więzi, a także ukazać te dla Was najważniejsze. Mogą być one tematem przewodnim wesela. Bez wątpienia miłość wyrażają kwiaty w kolorze czerwonym oraz różowym i one opierają się zmieniającym się trendom. Wśród nich można wymienić oczywiście róże, ale i piwonie. Kiedy chcecie podkreślić głębię łączącego Was uczucia, czerwone tulipany czy goździki także doskonale się sprawdzą.

Jeżeli chcecie podkreślić Wasze czyste intencje wobec siebie i bezinteresowną miłość, białe kwiaty świetnie to uwypuklą. Jeśli zależy Wam na elegancji, a przy okazji pragniecie życzyć sobie oraz gościom dostatku, to na pewno róże lub lilie uzupełnione o delikatną gipsówkę uświetnią Wasze przyjęcie weselne.

Gdy najpierw połączyła Was przyjaźń, a później miłość i chcecie podkreślić to, że dobre małżeństwo oparte jest na głębokim porozumieniu, to koniecznie wybierzcie jako dekorację stołu weselnego frezję ogrodową. Wyraża nie tylko łączące Was więzi, ale i zaufanie czy też troskliwość. Świetnym wyborem może być połączenie niebieskich lub różowych frezji oraz białych kwiatów, takich jak róże czy goździki. Wasza sala i miejsce, gdzie będą siedzieli goście, dzięki kwiatowym dekoracjom będzie się prezentować wyjątkowo.

Artykuł sponsorowany