Twoja przyjaciółka, siostra, brat lub inna bliska Ci osoba bierze niedługo ślub i zastanawiasz się jaką niespodziankę na wesele jej przygotować? Ślub i wesele to niezwykłe wydarzenie dla każdej pary młodej, ale także dla jej rodziny i przyjaciół. Nic więc dziwnego, że chcesz zaskoczyć świeżo upieczone małżeństwo i zastanawiasz się jaki prezent dla młodej pary wręczyć, aby zrobić naprawdę dobre wrażenie.

Pomysłów może być naprawdę wiele – jedne z nich są mniej, a drugie bardziej ciekawe. W tym artykule skupimy się jedynie na tych naprawdę wyjątkowych. Oto kilka inspiracji na to, jakie niespodzianki weselne dla pary młodej warto wziąć pod uwagę i które z nich zmienią każde wesele w wyjątkowe wydarzenie.


4 propozycje niespodzianek weselnych, które zaskoczą parę młodą


Pokaz fajerwerków

Pokaz fajerwerków to widowiskowe wydarzenie, które można coraz częściej spotkać na weselach. Nie da się jednak ukryć, że jest to dość kosztowna atrakcja. Wiele par rezygnuje z niej ze względu na ograniczony budżet i zastępuje ją np. zimnymi ogniami. Jeśli wiesz, że taka niespodzianka dla pary młodej, to dobry pomysł, to warto jest to wykorzystać. Możesz zająć się wszystkim samodzielnie lub wtajemniczyć w to kilku innych weselników. Przygotowanie takiego prezentu w kilka osób jest dobrym pomysłem, ponieważ pozwala rozłożyć koszt niespodzianki na kilka osób.

Pokaz fajerwerków może odbyć się od razu po zmroku lub w okolicach północy. Wszystko zależy oczywiście od harmonogramu wesela. Jeśli wiesz, że np. w okolicach godziny 21 mają odbywać się tylko tradycyjne tańce, to warto urozmaicić właśnie ten moment o atrakcję niespodziankę. Musisz zadbać o to, aby podwykonawcy nie zostali zauważeni, a cała niespodzianka została w tajemnicy aż do ostatniego momentu. Reakcja pary młodej z pewnością będzie bezcenna, gdy w pewnym momencie DJ lub wodzirej zaprosi ich na zewnątrz razem z weselnikami w celu obejrzenia niespodzianki.

Pokaz barmański

Kolejnym ciekawym pomysłem na niespodziankę weselną dla pary młodej jest wynajęcie barmana. Urządzi on pokaz i przy okazji przygotuje kilka drinków dla weselników. Jest to prezent weselny, który powinien spodobać się większości par młodych.

Upewnij się jednak odpowiednio wcześniej czy na weselu nie będzie innego barmana wynajętego przez parę młodą.

Różnego rodzaju pokazy artystyczne są bardzo dobrym pomysłem na niespodziankę dla młodych. Mogą one rozkręcić zabawę – szczególnie jeśli wesele dopiero się zaczyna. Są też dobrym urozmaiceniem wieczoru i dodatkiem do rzeczy, które przygotowała młoda para. Pokaz artystyczny można urządzić np. w czasie kolacji, gdy wszyscy goście akurat zasiadają przy stole, a parkiet jest pusty.

Jeśli należysz do odważnych osób, to możesz przygotować wraz z bliskimi własny pokaz artystyczny. Możecie podczas niego zatańczyć lub zaśpiewać coś dla pary młodej. Taka atrakcja wymaga jednak nieco więcej przygotowań oraz prób niż wynajęcie kogoś, kto zajmie się tym za Ciebie.

Fotobudka

Profesjonalna budka do robienia zdjęć to atrakcja, która pojawia się na wielu weselach. To bardzo fajna zabawa, która ucieszy nie tylko parę młodą, ale także gości, którzy zazwyczaj chętnie z niej korzystają. Możesz wynająć taką atrakcję na 2-3 h, aby każdy miał okazję z niej skorzystać i nie kolidowała ona z innymi rzeczami, które przygotowała para młoda. Taki prezent nie zajmuje bardzo dużo miejsca, dlatego spokojnie znajdzie się dla niego miejsce np. przy wejściu lub w kącie sali.

Prezent na wesele dla pary młodej w formie fotobudki to fajny pomysł na urozmaicenie wesela, a także księgi gości. Zdjęcia, które powstaną w taki sposób, można bowiem wkleić do księgi i obok nich napisać parę miłych słów lub wierszyk z życzeniami. Księgi gości ze zdjęciami z Polaroida, Instaxa lub fotobudki są bardzo modne w ostatnim czasie i co najważniejsze stanowią świetną pamiątkę dla młodej pary.

Filmik z życzeniami i zdjęciami

To kolejna niespodzianka na wesele dla pary młodej, która może stanowić piękną pamiątkę na długie lata. Przed weselem poproś kilka osób np. z rodziny, aby przygotowały zdjęcia, a nawet filmiki, na którym mówią życzenia dla pary młodej. Później wystarczy zmontować takie nagrania w jeden kilkuminutowy filmik i odtworzyć go podczas wesela. Niezbędny będzie do tego rzutnik. Warto upewnić się, czy znajduje się on na sali weselnej. Jeśli nie to konieczne będzie przygotowanie niezbędnego sprzętu samodzielnie.

Niespodzianka na wesele – pozostałe pomysły

  • Księga wspomnień – mogą znaleźć się w niej zdjęcia z miłych chwil spędzonych wspólnie. Jeśli jesteś rodzicem panny młodej lub pana młodego to naprawdę fajny dodatek do prezentu ślubnego.
  • Prezentacja ze zdjęciami z dzieciństwa – to dobry pomysł szczególnie dla rodzeństwa panny młodej lub pana młodego.
  • Lekcja tańca jako zabawa oczepinowa – wynajęcie profesjonalnej tancerki lub tancerza, który w humorystyczny sposób poprowadzi lekcję tańca dla pary młodej i weselników to dobry sposób na rozkręcenie wesela jeszcze bardziej.
  • Pokaz ognia – to ciekawa alternatywa dla pokazu fajerwerków, jeśli masz pewność, że para młoda lubi tego typu show.

Prezent dla pary młodej – najważniejsza jest organizacja

Skoro wiesz już jaki prezent dla pary młodej warto przygotować na wesele, to dobrze jest także pomyśleć nad organizacją. Jeśli chcesz, aby prezent był całkowitą niespodzianką, to podpytaj świadków lub rodziców młodych, jakie atrakcje weselne mają w planach i jak wygląda harmonogram wesela. Możesz też dyskretnie spytać panny młodej lub pana młodego co sądzi na temat danej atrakcji. Nakieruje Cię to na odpowiedni wybór prezentu i będziesz mieć pewność, że będzie on trafiony.

Bardzo ważny jest w tym przypadku gust młodych, ponieważ atrakcja niespodzianka nieadekwatna do ich gustu czy przekonań może okazać się wielką wtopą.

Jeśli masz informację o tym, że młodzi musieli zrezygnować z jakiejś atrakcji przez ograniczony budżet, to wykorzystaj to! Możesz wynająć słodki stół, fotobudkę lub inną atrakcję, która podoba się parze, jednak musiała z niej zrezygnować na rzecz czegoś ważniejszego. Zanim to jednak zrobisz, skontaktuj się z salą weselną i wtajemnicz właściciela lub managera w swój plan. Będziesz mieć pewność, że Twój pomysł nie wyjdzie na jaw, a na sali znajdzie się miejsce na dodatkową atrakcję i nie będzie ona stanowić żadnego problemu.

Podsumowując, zanim zorganizujesz niespodziankę weselną dla pary młodej to:

  • Dowiedz się, jaki jest harmonogram wesela i jakie atrakcje są już zaplanowane na ten dzień.
  • Weź pod uwagę gust pary młodej i nie przygotowuj atrakcji, która może być kontrowersyjna i całkowicie nietrafiona.
  • Wtajemnicz w swój plan właściciela sali, aby uniknąć zbędnych nieporozumień oraz mieć pewność, że znajdzie się miejsce na niespodziankę, którą przygotowałeś.
  • Jeśli wiesz, że para młoda zrezygnowała z jakiejś atrakcji ze względu na budżet, to wykorzystaj to i przygotuj dla niej właśnie tę atrakcję.

Biorąc pod uwagę wszystkie te rzeczy, będziesz mieć większa pewność, że niespodzianka dla pary młodej, która przygotowałeś, będzie trafiona i ucieszy obdarowywaną parę.