Z niecierpliwością czekasz na dzień swojego ślubu? Wszelkie formalności masz już załatwione, a suknia ślubna czeka na Ciebie w salonie? Wspaniale! Z pewnością masz też wiele wątpliwości, jeśli chodzi o pogodę, która będzie panować tego dnia. Niestety jest to zmartwienie wielu panien młodych. Żadna kobieta nie chciałaby w końcu, aby w dzień jej ślubu padał deszcz lub było zimno. Niestety pogody nie da się przewidzieć i zaplanować – można za to się na nią przygotować.

Nie ważne czy bierzesz ślub latem, czy zimą – powinnaś przygotować okrycie ślubne, które ochroni Cię przed złą pogodą. Jednocześnie powinno one pasować do sukni ślubnej i być jej dopełnieniem. Oto najlepsze okrycia ślubne, które powinnaś wziąć pod uwagę.


Okrycia ślubne na wiosnę i lato


Okrycia wierzchnie do sukni ślubnej można podzielić ze względu na porę roku, w której mają nam one posłużyć. Mogłoby się wydawać, że wiosną a co dopiero latem jest to całkiem zbędny element ślubnej garderoby. Nic bardziej mylnego! Cieplejsze miesiące takie jak maj, czerwiec czy nawet sierpień potrafią być chłodne i deszczowe. Z tego względu warto mieć w zanadrzu okrycie ślubne, które zapewni Ci odpowiedni komfort cieplny.

Oczywiście okrycie nie może być przypadkowe. Powinno ono pasować do stylu sukni ślubnej. Jeśli weźmiesz to pod uwagę, to nie będziesz musiała się martwić o to, że Twoja stylizacja wygląda gorzej niż bez okrycia. Okrycia ślubne na wiosnę i lato mogą pełnić jedynie funkcję dekoracyjną, ale także być ochroną przed chłodniejszymi podmuchami wiatru. Oto najciekawsze z nich:

Bolerko

Jeśli chodzi o okrycia ślubne, to bolerko jest absolutną klasyką, o której ciężko jest nie wspomnieć przy okazji tego tematu. Co prawda nie jest ono najmodniejszym rozwiązaniem i raczej nie zyska miana hitu ślubnego 2021 roku, ale wiele kobiet dalej wybiera właśnie ten typ okrycia ślubnego. Bolerko to klasyczne rozwiązanie, które może przybierać wiele nowoczesnych form. Dobrze będzie prezentować się z sukienką bez ramiączek lub z taką, która ma je bardzo cienkie.

Najlepszym typem bolerka jest te wykonane z gładkiego materiału bez zbędnych zdobień. Koronki, wstążki czy też diamenciki mogłyby odwrócić uwagę od sukni ślubnej, która w końcu jest głównym elementem stylizacji. Jak wiadomo, nie o to w tym chodzi. Okrycie na suknię ślubną powinno być nienarzucające się no i oczywiście funkcjonalne. Bolerko łączy w sobie obie te cechy.

Ramoneska

Szukasz okrycia ślubne z pazurem? Ślubna ramoneska to rozwiązanie, które powinno Cię zainteresować. Skórzana kurtka nie każdemu kojarzy się z tak uroczystym wydarzeniem, jak ślub. Warto jednak wiedzieć, że jest to trend, który już od jakiegoś czasu podbija serca panien młodych na całym świecie. Skórzana ramoneska doda stylizacji ślubnej pazura, odmłodzi Cię oraz doskonale ochroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Typów ramonesek, które sprawdzą się na ślubie, jest kilka.

Pierwszą z nich jest biała lub kremowa ramoneska w nieco bardziej eleganckiej wersji. Możesz też zaszaleć i wybrać czarną, skórzaną kurtkę z napisem na plecach. Oczywiście nie może to być przypadkowy napis – bardzo modne jest malowanie na kurtkach ślubnych kwiatów oraz napisów “Żona” czy “MRS. Kowalska”. Ramoneska jako okrycie ślubne sprawdzi się na luźniejszych przyjęciach w stylu boho. Doskonale dopełni suknię ślubną o prostym kroju.

Jeansowa kurtka

Kolejnym szalonym rozwiązaniem, które spodoba się wyjątkowym pannom młodym, jest jeansowa kurtka jako okrycie na suknię ślubną. Podobnie jak ramoneska nada ona stylizacji pazura oraz młodzieńczego wyglądu. Jest to idealna propozycja dla indywidualistek, które nie wyobrażają sobie siebie w klasycznym bolerku czy eleganckim płaszczu. Obecnie jest to jeden z mocniejszych trendów ślubnych i nic nie zapowiada tego, aby miało się to zmienić w 2021 roku.

Jeansowa kurtka może być doskonałym dodatkiem do sukni ślubnej. Tak samo, jak na skórzanej kurtce można na niej namalować ślubne wzory na plecach. Można ozdobić ją perełkami lub dla odważniejszych panien młodych – ćwiekami. Okrycia ślubne tego typu dobrze wyglądają z koronkowymi sukniami w stylu boho, które nie mają bardzo obszernych dołów tak jak suknie typu “księżniczka”. Najlepsze jest to, że taką kurtkę możesz wykorzystać ponownie do codziennej stylizacji. Nie musi ona leżeć w szafie w przeciwieństwie do innych typowo ślubnych okryć.

Szal

Odejdziemy na chwilę od odważnych rozwiązań takich jak ramoneski i jeansowe kurtki na ślub. Ostatnią propozycją na wiosenno-letnie okrycie ślubne jest szalik. Można go zarzucić na ramiona i okryć dekolt podczas mszy w kościele. Oczywiście nie chodzi o to, aby wiązać go pod szyją jak zimowy szal. Wystarczy, że zakryjesz nim plecy oraz ramiona. Szalik w białym kolorze wykonany z kaszmiru czy innego dobrego materiału idealnie sprawdzi się podczas cieplejszych dni, w których co jakiś czas mocniej zawieje wiatr. Pełni on głównie funkcję dekoracyjną, jednak potrafi ochronić pannę młodą przed delikatnymi spadkami temperatury.


Okrycia ślubne na jesień i zimę


Zdecydowana większość par decyduje się na ślub i wesele w miesiącach letnich. Istnieją jednak osoby, które o wiele bardziej wolą zorganizować ten wielki dzień w chłodniejsze miesiące. Jesienne i zimowe śluby są naprawdę wyjątkowe i romantyczne. Wymagają jednak odpowiedniego przygotowania, chociażby pod względem garderoby. Zimowa panna młoda powinna przygotować się na niską temperaturę, deszcz, a nawet śnieg. Okrycie na suknię ślubną powinno być ciepłe, a jednocześnie eleganckie.

Okrycia ślubne na zimowe i jesienne miesiące powinny być wykonane z ciepłych materiałów takich jak: wełna, angora, kaszmir itd. Ważne jest to, aby okrycie ślubne podkreślało sylwetkę, a nie sprawiało, że wydaje się ona bezkształtna. Staraj się wyeksponować talię, nawet jeśli decydujesz się na bardzo ciepły płaszcz. Propozycji na okrycia ślubne na zimniejsze dni jest sporo, a to najciekawsze z nich:

Sweterek

Okrycia wierzchnie do sukni ślubnej w formie sweterka, to prawdziwy hit ostatnich kilku sezonów, jeśli chodzi o jesienne śluby. Sweterki ślubne są jednocześnie urocze i eleganckie. Idealnie sprawdzą się na chłodniejsze dni, a przy tym sprawią, że Twoja stylizacja ślubna będzie wyglądać wyjątkowo. Obecnie do najmodniejszych rodzai sweterków ślubnych można zaliczyć: kopertowe, wiązane w pasie, w formie etoli lub dużego komina.

Bardzo ciekawą propozycją są dziewczęce sweterki z koronką wiązane na plecach wstążką. Okrycie na suknię ślubną może mieć biały lub kremowy kolor, jednak ciekawym rozwiązaniem jest też wybranie swetra w kolorze przewodnim uroczystości. Jest to bardzo ciekawy akcent, który podkreśla styl uroczystości i tworzy spójną całość z resztą elementów ślubu i wesela.

Futro

Jeśli uwielbiasz elegancję i klasykę, to okrycia ślubne w formie futer powinny Cię przekonać. Oczywiście mowa w tym przypadku o sztucznym futrze, a nie tym prawdziwym. Puszysta kurtka ze sztucznego futerka będzie wyglądać bardzo elegancko, a nawet luksusowo. Futro ślubne nie musi być białe, co więcej takie w kolorze szarym, kremowym, a nawet karmelowym będzie prezentować się lepiej.

Okrycia wierzchnie do sukni ślubnej na zimę muszą być nie tylko ładne, ale także ciepłe. W końcu żadna panna młoda nie chciałaby marznąć przed urzędem lub Kościołem z gołymi ramionami. Futro wydaje się w tym przypadku jednym z lepszych rozwiązań, ponieważ idealnie pasuje do sukni ślubnej, a przy tym jest w stanie ogrzać Cię nawet w bardzo chłodny, zimowy dzień.

Etola

Etola jest nieco luźniejszą odpowiedzią na kurtkę z futra. Można ją zastosować np. jesienią, gdy dni są nieco cieplejsze niż w zimę, ale jednak panna młoda powinna mieć dodatkową ochronę przed wiatrem i niską temperaturą. Wiele osób twierdzi, że jest to ciekawa alternatywa dla bolerka i zdecydowanie się z tym zgadzamy. Etola to rodzaj szala lub też pelerynki, która jest wykonana z futra. Taki dodatek często można zobaczyć w zestawieniu z sukniami wieczorowymi.

Jeśli chodzi o kolor etoli ślubnej, to podobnie jak w przypadku futra masz wiele możliwości. Obecnie w wielu sklepach można kupić etole w najróżniejszych kolorach. Hitem ślubnym są jednak etole w kolorze białym, ecru i jasnym szarym. Można ją zapiąć na biżuteryjną broszkę, która stanie się dopełnieniem ślubnej stylizacji. Etola ślubna wykonana z ekologicznego futra jest ponadczasowym dodatkiem, który możesz użyć jeszcze kilkukrotnie po ślubie.

Płaszcz

Co na suknię ślubną, jeśli nie przekonały Cię poprzednie propozycje? Rozwiązaniem wartym uwagi jest płaszcz ślubny, który doskonale ochroni Cię przed zimnem. Powinien on podkreślać talię oraz pasować do stylu sukni ślubnej, którą wybrałaś. Jeśli chcesz, aby taki element garderoby nie był jednorazowego użytku, to zdecyduje się na płaszcz o prostym, klasycznym kroju. Spokojnie będziesz mogła użyć go do codziennych stylizacji.

Jeśli chodzi o długość płaszcza to zarówno ten krótki, jak i długi będzie prezentować się bardzo dobrze. Weź jednak pod uwagę to, że im bardziej obszerny jest dół Twojej sukni, tym gorzej będzie na nim wyglądał długi płaszcz. Z tego względu długi płaszcz lepiej jest wybrać do prostej sukni z dopasowanym dołem np. syrenki, a krótki do księżniczki lub sukni w kształcie litery A.