Ślub jest okazją wyjątkową – warto pomyśleć o upominku, który będzie miał dla Pary Młodej szczególne znaczenie.

Gotówka w kreatywnym wydaniu

Ostatnio bardzo częstą opcją wybieraną przez gości jest wręczenie z okazji ślubu gotówki. Najlepsze prezenty dla nowożeńców to często te, które pomogą im zrealizować marzenia – o własnym mieszkaniu, podróżach. Żeby jednak tego typu upominek był kreatywny i stanowił pamiątkę, warto zainteresować się ofertą grawerowanych pudełek, w których umieścić można nie tylko gotówkę, ale i życzenia. Samo pudełko to bardzo kreatywny prezent na ślub – będzie się ono nadawało do przechowania pamiątkowych drobiazgów, zdjęć, karnecików itd. Warto dokładnie sprawdzić zaproszenie na ślub – najczęściej Para Młoda umieszcza tam informację na temat tego czym pragnęła by być obdarowana. Dobrze jest podążać za tymi wskazówkami, żeby mieć pewność, że wręczy się wymarzony, wyjątkowy prezent na ślub.

Życzenia na specjalnej kartce

Ślubne życzenia ma szczególny wymiar dla nowożeńców. Są to bowiem życzenia pomyślności na nowej, wspólnej drodze życia. Wiele osób zachowuje kartki, które jednak mogą nie przetrwać próby czasu. Kreatywny pomysł to drewniana kartka z personalizowanym grawerem. Będzie ona wyjątkową pamiątką, do której para wróci także po latach.

“Niezbędnik małżeński”

Prezent na ślub może być też dowcipny. Ciekawą opcją są ta zwane “niezbędniki małżeńskie” – ozdobne skrzyneczki, w których nowożeńcy znajdą na przykład banknot, zdrapkę na szczęście czy świeczkę na poczet romantycznych wieczorów. Zamówić wystarczy skrzynkę z grawerowanymi tabliczkami, umieścić w niej można co tylko się chce, a więc gadżety kojarzące się ze ślubem czy z konkretną parą. Taki niezbędnik może być też podróżą przez związek – umieścić w nim można także zdjęcia czy drobiazgi przypominające anegdoty związane na przykład z zaręczynami czy poznaniem się. W tym wypadku kreatywność nie ma żadnych granic.

Zestawy prezentowe

Dla pary, która urządza się we wspólnym, nowym domu czy mieszkaniu świetnym pomysłem może być zestaw prezentowy zawierający na przykład kubeczki lub ręczniki z napisami “Mąż” i “Żona”. To trafiony prezent na ślub, szczególnie, że dla nowożeńców te nowe dla nich określenia są zawsze bardzo miłe, niektórzy muszą się z nimi troszkę oswoić. Takie personalizowane upominki będą nie tylko miłą pamiątką, ale również praktycznym prezentem. Co więcej, utrzymane w neutralnych, eleganckich kolorach dodatki sprawdzą się w każdym wnętrzu, tym klasycznym, jak również tym urządzonym bardzo nowocześnie.

Vouchery prezentowe

Jeszcze jednym pomysłem może być voucher prezentowy. Może być to samodzielny upominek, ale można też ukryć go w “niezbędniku małżeńskim”. Voucher może obejmować wspólny wyjazd, degustację, masaż, lekcję – tańca czy gotowania – będzie idealnym upominkiem do zrealizowania na przykład w czasie miesiąca miodowego, kiedy nowożeńcy chcą odpocząć po stresującym czasie przygotowań ślubnych.

Prezent ślubny powinien być przede wszystkim dopasowany do Pary Młodej. Świetnie, jeśli sprawi nowożeńcom przyjemność i będzie nostalgiczną, sentymentalną pamiątką tego wyjątkowego dnia.