Szafir w pierścionku zaręczynowym robi ogromne wrażenie. Właśnie dlatego marzy o nim niejedna kobieta. Jego niesamowity blask zachwyci nawet największego ignoranta jubilerstwa. Za tak luksusowy klejnot należy jednak odpowiednio zapłacić. Z jakim kosztem musimy się liczyć, kupując pierścionek zdobiony szafirem?

Symbolika szafiru w pierścionku zaręczynowym

Każdy z kamieni szlachetnych ma wyjątkowe znaczenie, które nadaje symbolowi miłości specjalnego charakteru. Jeśli chodzi o szafir, jego bogata symbolika sprawia, że klejnot doskonale podkreśla najwyższą rangę zaręczyn. Oznacza on miłość, wierność i prawdę, a zatem trzy największe wartości dla każdego związku. Szafir zyskał nawet miano kamienia ludzi zakochanych, co czyni go wręcz idealnym do zdobienia wizytówki narzeczonej.

Co więcej, klejnot ma magiczne właściwości, dzięki którym chroni swojego posiadacza przed nieszczęściem i złą energią. Bez znaczenia, czy będzie on odgrywał pierwszoplanową rolę w pierścionku zaręczynowym, czy stanie się jedynie dodatkiem, szafir wykorzysta pełnię swojej mocy, aby zapewnić zakochanym pomyślny rozwój ich miłosnej relacji. Najpopularniejszy pierścionek zaręczynowy z szafirem nosiła księżna Diana, tuż po oświadczynach księcia Karola. Dziś ten fenomenalny wyrób jubilerski możemy obserwować na dłoni jej synowej – księżnej Kate.

Szafir w pierścionkach zaręczynowych

Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy to ten, który w pełni wpisuje się w preferencje drugiej połówki, a także w piękny sposób opowiada historię waszej miłości. Biżuteria zdobiona szafirem z łatwością poradzi sobie z dwoma zadaniami. Jej niezastąpiony blask idealnie komponuje się z dowolnym kruszcem, jednak pełnię swojego wdzięku uwolni w towarzystwie białego złota lub platyny. Srebrzysty metal fenomenalnie podkreśli głębie barwy klejnotu. Oprócz cejlońskiej odmiany na rynku znajdziecie znacznie więcej kolorów, które zachwycą was swoją nietuzinkowością.

Dla osób z mniejszym budżetem polecamy zakup srebrnego pierścionka zaręczynowego z szafirem. Chociaż wspomniany metal charakteryzuje się nieco słabszą odpornością na uszkodzenia, jego wytrzymałość może okazać się wystarczająca. Istnieje jeszcze jedno fenomenalne połączenie, które zawróci wam w głowie. Mowa o pierścionkach zdobionych szafirem w czarnej oprawie. Tajemniczy charakter wyrobu oraz jego niepowtarzalność to coś, co przykuje uwagę każdej kobiety. Jeśli wciąż poszukujesz pierścionka zaręczynowego z szafirem, czyli symbolu miłości godnego swojej ukochanej, odwiedź stronę: https://savicki.pl/pierscionki-z-szafirem.

Od czego zależy koszt pierścionka z szafirem

Jednoznaczne określenie ceny pierścionków zaręczynowych okazuje się niemożliwe. Dzieje się tak, ponieważ wpływ na ostateczny koszt ma wiele czynników. Pierwszym z nich są oczywiście użyte materiały. W zależności od tego, na jaki kruszec się zdecydujemy, ostateczna wartość będzie inna.

Ogromny wpływ mają również kamienie szlachetne. Już sam szafir jest ekskluzywnym klejnotem, decydując się na zakup biżuterii zaręczynowej ukoronowanej przez ów klejnot, powinniśmy być przygotowane na koszta rzędu od 600 (w przypadku srebra) do nawet kilku tysięcy złotych. Dodając do niego kolejne kamienie, podwyższymy ostateczną cenę. Cena pierścionka zaręczynowego z szafirem i diamentem to koszt około 2000 złotych. Wszystko zależy także od rozmiarów kamieni oraz samego pierścionka. Pamiętajmy, że tak ważną biżuterię kupuje się tylko raz w życiu, zatem warto rozpieścić ukochaną.