Jednym z nieodłącznych elementów organizacji wesela jest zadbanie o to, aby na sali znalazły się wysokoprocentowe napoje. Zarówno państwo młodzi, jak i ich goście, mogą mieć jednak bardzo zróżnicowane preferencje i podejście do alkoholu. Dlatego chociaż uznaje się, że podczas polskich celebracji ceremonii zaślubin nie może zabraknąć wódki, na stołach coraz częściej pojawiają się również inne trunki. Znajdziemy wśród nich między innymi wino, rum i whisky. Wiele osób zastanawia się jednak, czy dobrym i stosownym rozwiązaniem jest piwo na weselu. Sprawdźmy!

Piwo na weselu – czy to dobry pomysł?

Pytanie o zasadność piwa na weselu zadają sobie nie tylko przyszli nowożeńcy, ale także ich rodziny i przyjaciele. Z jednej strony, piwo kojarzy nam się z pospolitym trunkiem, stąd też wielu osobom wydaje się, że nie jest to stosowny wybór na weselną uroczystość. Z drugiej jednak, doskonale wiemy, jak kończy się zbyt szybkie spożycie dużej ilości wysokoprocentowych napojów. Piwo na weselu może być dobrym wyborem dla osób, które chcą jedynie odrobinę się rozluźnić lub skosztować alkoholu tylko dla smaku. Pamiętajmy, że nie wszyscy mają tzw. mocną głowę. Ponadto, wiele osób musi ograniczać procentowe napoje ze względów zdrowotnych. 

Obecność piwa na weselu jest zatem dobrym pomysłem, ponieważ pozwala na sporą różnorodność i zaspokoi oczekiwania wielu gości. Możemy zadbać o to, aby na naszej sali weselnej pojawiły się tzw. piwa 0%, niskoprocentowe, tradycyjne i smakowe. Nasi bliscy z pewnością docenią możliwość wyboru. Dlatego piwo na weselu będzie świetnym uzupełnieniem tradycyjnych, wysokoprocentowych trunków.

Jakie piwo na wesele wybrać?

Kupno piwa na wesele może okazać się strzałem w dziesiątkę, jednak jest to również nieco problematyczny proces. Wszyscy zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, jak wiele rodzajów tego trunku znajdziemy na rynku. Dlatego nie warto się ograniczać ani tracić zbyt wiele czasu – w końcu jest jeszcze tyle do zrobienia!

Jakie piwo na wesele wybrać? Najlepiej postaw na różnorodność. W ten sposób zyskasz pewność, że spełnisz wszystkie oczekiwania gości. W uroczystości z pewnością będą uczestniczyły najbliższe ci osoby, dlatego nie wahaj się zapytać ich o zdanie. Piwo lane na wesele? Czemu nie! Smakowe i niskoprocentowe trunki również znajdą swoich wielbicieli.

Jeśli mimo wszystko nie jesteś pewien, na jaki gatunek piwa się zdecydować, wskazówką może być także pora roku, podczas której odbędzie się twój wielki dzień. Piwo na weselu latem powinno być lekkie i orzeźwiające. W zimne dni dobrze sprawdzą się natomiast cięższe trunki, takie jak ciemny lager lub piwo korzenne.

Dodatkową atrakcją dla twoich gości – zwłaszcza dla tych, którzy przyjadą do ciebie z dalekich stron – będzie lokalne, dobrej jakości piwo na weselu. Spróbuj skontaktować się z pobliskim browarem i zaskocz towarzystwo!

Ile piwa na wesele powinniśmy kupić?

Udało się, wybraliśmy piwo na wesele. Wydawało się, że teraz będzie już tylko łatwiej… Niestety, do rozwiązania został jeszcze jeden problem. Ile piwa na wesele powinniśmy kupić? To trudne pytanie, a odpowiedź jest uzależniona od wielu czynników. Najpierw określ przede wszystkim:

  1. Liczbę gości. Ma ona znaczenie nie tylko w przypadku zakupu piwa na wesele, ale także podczas ustalania menu.
  2. Preferencje twojej rodziny i przyjaciół. Z pewnością dobrze znasz swoich bliskich i wiesz, za jakimi trunkami przepadają. W zależności od tego, jak wielu z nich planuje pić piwo na weselu, możesz orientacyjnie przewidzieć, jakie ilości trunku będą dla was wystarczające.
  3. Inne napoje, które planujesz postawić na weselnym stole. Dostosuj ilość piwa na weselu w zależności od tego, ile i jakie trunki jeszcze się na nim pojawią.
  4. Menu. Czy zaplanowałeś w nim potrawy, do których pasuje któryś z rodzajów weselnego piwa?

Dlaczego dobranie odpowiedniej ilości każdego z alkoholi jest tak ważne? No cóż, przede wszystkimi chodzi o ich koszt oraz o to, aby ani jedzenie, ani picie się nie zmarnowało.

Piwo na wesele cena

Jeśli próbowałeś już wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę “piwo na wesele cena”, z pewnością zauważyłeś, że odpowiedzi poszukuje wiele osób. Niestety, nie jest ona jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od rodzaju piwa na wesele, na które się zdecydowałeś. Klasyczne, smakowe, markowe, lokalne? Każdy z tych czynników ma wpływ na ostateczny koszt, podobnie jak wielkość twojego zamówienia. Czasami im więcej trunku, tym cena będzie korzystniejsza, jednak ta zasada nie zawsze się sprawdzi. Pamiętaj, że piwo na weselu jest obecne zarówno wtedy, gdy liczba gości sięga nawet kilkuset osób, jak i na kameralnych uroczystościach. W tym drugim przypadku robienie dużych zamówień mija się z celem.

Gdzie kupić piwo na wesele?

To pytanie wiąże się także z powyższym zagadnieniem, czyli ceną piwa na wesele. Jest ona bowiem uzależniona między innymi od miejsca, w którym dokonujesz zakupu. Najkorzystniejsze dla twojego budżetu będzie z pewnością zamówienie piwa w jednej z hurtowni, na przykład w formie zgrzewek. Możesz wówczas wybrać kilka rodzajów jednocześnie. Tak jak wspominaliśmy, świetnym rozwiązaniem będą także trunki z lokalnego browaru – wówczas musisz jednak liczyć się z dużo wyższą ceną. Kolejnym rozwiązaniem jest beczka piwa na wesele, którą kupisz zarówno w browarach, jak i od popularnych dostawców.

Beczka piwa na wesele – wady i zalety rozwiązania

Jednym ze sposobów na obniżenie kosztu trunków jest piwo lane na weselu. Beczka piwa na wesele często okazuje się być bowiem znacznie tańsza, niż butelkowane odpowiedniki napoju. Jego amatorzy często zwracają także uwagę na przewagę piwa z beczki nad trunkami z butelek i puszek. Wiele osób docenia jego smak i zapach.

Beczka piwa na wesele ma właściwie tylko jedną, zasadniczą wadę: może nie być opłacalna na mniejszych uroczystościach. Wówczas istnieje bowiem ryzyko, że zbyt wiele trunku się zmarnuje – nie tylko ze względu na liczbę gości, ale także brak pokrycia z ich oczekiwaniami. Co więcej, chcąc serwować piwo z beczki, możemy być zmuszeni do kupna lub wynajęcia dodatkowego sprzętu. Dlatego najpierw wykonaj stosowne kalkulacje i oceń, czy zakup beczki piwa na wesele będzie w twoim przypadku optymalny.