Każdy, kto brał udział w organizacji wesela, lub miał styczność z osobą, która to robiła, doskonale wie, jak ogromne jest to wyzwanie. Na liście rzeczy do załatwienia, zorganizowania i przygotowania jest cała masa rzeczy i spraw. Między innymi są to kwestie związane z jedzeniem w trakcie wesela.

Jak to było kiedyś?

Dawniej organizując wesele, mieliśmy do wyboru dwie opcje, jeśli chodzi o jedzenie. Wynajmowaliśmy salę weselną wraz z obsługą kuchni i kelnerów lub zwłaszcza w przypadku wesel na wsi, które często odbywały się na świeżym powietrzu, za jedzenie odpowiedzialne były rodziny młodych.

Jedno i drugie rozwiązanie miało swoje wady i zalety, ale oba były wielkim wydarzeniem organizacyjnym.

Co się zmieniło?

Obecnie mamy jeszcze trzecie wyjście, jeśli chodzi o jedzenie na weselu, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Chodzi o catering na wesele.

Przez ostatnie lata powstało bardzo dużo firm oferujących catering weselny, których główną zaletą jest to, że biorą na siebie kompleksową obsługę wesela jeśli chodzi o jedzenie i napoje dla gości.

Catering może być dobrym wyborem, jeśli chcesz zapewnić swoim gościom wysokiej jakości jedzenie bez konieczności przygotowywania go samodzielnie. Może również uwolnić cię od stresu i pozwolić cieszyć się weselem, wiedząc, że wszystko jest pod kontrolą.

Catering na wesele – kiedy warto?

Warto zdecydować się na zatrudnienie firmy oferującej catering na wesele, jeśli chcesz, aby jedzenie i napoje były nie tylko smaczne, ale również wyglądały atrakcyjnie i estetycznie. Catering może pomóc Ci w zaplanowaniu i przeprowadzeniu udanego przyjęcia, pozostawiając Ci więcej czasu i energii na skupienie się na innych ważnych aspektach wesela. Firma cateringowa zapewni profesjonalny personel, odpowiednie wyposażenie i doświadczenie w zapewnianiu wysokiej jakości jedzenia i obsługi dla gości. Ostatecznie, zatrudnienie firmy cateringowej może pomóc Ci w stworzeniu niezapomnianego i udanego wesela, bez konieczności martwienia się o przygotowywanie jedzenia i napojów.

Ile kosztuje catering weselny?

Ile kosztuje catering weselny, zależy od wielu czynników. Oto kilka z nich:

 • liczba gości: im więcej gości, tym więcej jedzenia i pracy jest potrzebne, co przekłada się na wyższe koszty,
 • rodzaj jedzenia: catering weselny może oferować różne opcje menu, w tym dania główne, przystawki, desery itp. Każda opcja menu może mieć inną cenę, więc warto dokładnie zapoznać się z cennikiem,
 • składniki: niektóre składniki, takie jak owoce morza czy wysokiej jakości mięso, mogą być droższe niż inne, co wpłynie na ostateczną cenę cateringu,
 • lokalizacja: koszt cateringu może się różnić w zależności od lokalizacji, w której odbywa się wesele. Na przykład catering w dużym mieście może być droższy niż w małym mieście,
 • szczególne wymagania: jeśli masz specjalne wymagania, takie jak potrzeby żywieniowe dla osób na diecie bezglutenowej lub wegetariańskiej, może to wpłynąć na koszt cateringu,
 • data i godzina: wysokość ceny może się różnić w zależności od daty i godziny wesela. Na przykład, weekendy i wakacje mogą być droższe niż dni robocze,
 • usługi dodatkowe: catering może oferować dodatkowe usługi, takie jak zastawę, dekorację stołów, obsługę kelnerską itp. Te usługi dodatkowe będą dodatkowo płatne i wpłyną na ostateczny koszt cateringu.

Podsumowując, koszt cateringu weselnego zależy od wielu czynników i może się różnić w zależności od firmy cateringowej.

Catering na wesele – jak wybrać odpowiednią firmę?

Wybranie odpowiedniej firmy, która oferuje catering weselny to nie lada wyzwanie. Niezaprzeczalnie musimy takiej firmie mocno zaufać, ponieważ jedzenie jest tak naprawdę jedną z bardziej istotnych kwestii na weselu. Jeśli będzie niesmaczne, to ludzie nie tylko będą się źle bawić, ale zapamiętają to na lata.

Rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, a która jest bardzo istotna, jeśli zdecydujemy się na catering weselny, jest to, że firmy cateringowe oferujące catering na wesele, starają się spełnić wszelkie nasze życzenia odnośnie jedzenia i napojów, nawet te najbardziej nietypowe.

Decydując się na zatrudnienie firmy cateringowej na wesele, możemy być pewni, że nie będziemy zdani na sztywne jadłospisy tych firm. Wszystko możemy uzgodnić, a wszelkie nasze pomysły i zachcianki, dobra firma cateringowa weźmie pod uwagę.

Nie jest powiedziane, że na weselu musi być tylko schabowy i bigos. Możemy zdecydować się na bardziej orientalne menu, trzeba jednak pamiętać, że wesele to większa grupa ludzi. Ludzi o zupełnie odmiennych czasami upodobaniach kulinarnych, a my musimy przygotować takie menu, które każdemu przypadnie do gustu.

Dobra firma oferująca catering na wesele z pewnością pomoże nam swoim doświadczeniem, w dokonaniu dobrego wyboru, jeśli chodzi o menu.

Wybieranie cateringu na wesele może być trudne, ale istnieją kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Ilość dań i przystawek oraz koszty

Nie jest tajemnicą, jeśli chodzi o catering na wesele, że na jego cenę największy wpływ ma ilość dań i przystawek, która wynika oczywiście z ilości gości, jaką na to wesele zaprosimy.

Warto mieć na uwadze, co jest niewątpliwą zaletą, że decydując się na catering na wesele i wybierając do jego realizacji odpowiednią firmę, możemy bez wątpienia liczyć na dobrej jakości produkty, które niestety kosztują.

To właśnie ta jakość jedzenia wpłynie bezpośrednio na to, jak długo i jak dobrze goście zapamiętają nasze wesele.

Każda firma cateringowa ma oczywiście swój cennik. Nie będzie niespodzianką to, że takie same i podobne do siebie dania będą miały inne ceny w kolejnych firmach cateringowych. Nie warto oczywiście kierować się jedynie ceną, bo jednak to jakość jest dla nas najważniejsza, ale oczywiście warto zachować czujność.

Jeśli chodzi o ilość dań i przystawek, to jak wspomnieliśmy, głównym jej wyznacznikiem będzie ilość zaproszonych na wesele gości, ale równie ważnym czynnikiem wpływającym na to, będą ogólne realia wesela. Przykładowo nie wszystkie pary planują wesele trwające całą noc, czasami mogą się zdecydować na zorganizowanie krótszej imprezy i dla ograniczonej ilości gości.

Dania w menu do wyboru

Niezależnie od charakteru wesela, jakie planujemy, menu cateringu weselnego musi być różnorodne. Nie chodzi tu tylko o to, że wśród gości mogą zdarzyć się weganie czy alergicy, ale o ogólny wybór i brak monotonii w menu, zwłaszcza jeśli chodzi o przystawki i przekąski. Ludzie po prostu muszą mieć wybór.

Dobra firma oferująca catering na wesele nie tylko powinna mieć przygotowane bardzo bogate menu, zawierające wiele możliwości kulinarnych, ale również, powinna mieć możliwość, aby przeprowadzić degustację przynajmniej tych najważniejszych dań z menu.

Jest to bardzo ważne, ponieważ na weselu nie jemy ze zdjęć czy folderów, a potrawy na nich prezentowane wcale nie musiały wychodzić spod ręki kucharzy pracujących dla firmy cateringowej, dlatego warto to zweryfikować, a nie kupować tylko oczami.

Oczywiście degustacja da nam wiele cennych informacji, ale musimy mieć również na uwadze to, że po pierwsze, choćbyśmy nie wiem, jak się starali, to z pewnością nie będziemy znali gustów kulinarnych wszystkich naszych gości, a po drugie nie będziemy w stanie im wszystkim dogodzić, dlatego dobre menu musi być dość elastyczne i różnorodne, jeśli chodzi o potrawy.

Referencje są bardzo ważne

Jeśli chodzi o referencje firmy cateringowej, to jest to równie ważny punkt w procesie wyboru odpowiedniej firmy cateringowej. Mamy wiele możliwości, aby sprawdzić opinie innych klientów, na temat tej firmy.

Po pierwsze, spytajmy znajomych, być może jacyś znajomi organizowali wesele i również zdecydowali się na catering. Opinia znajomych jest bezcenna.

Po drugie, możemy poszukać opinii i referencji firmy cateringowej w internecie, jednakże warto wtedy zwrócić uwagę na to, jak napisane są te opinie i w jakich miejscach są publikowane. Niestety internet jest pełen fałszywych opinii, które co gorsza, mogą być wykonywane na zlecenie samych zainteresowanych.

Po trzecie, dobre firmy oferujące catering na wesele powinny mieć już w swoim dorobku jakieś wesela, po których ich klienci wystawili im referencje. Takie firmy same dbają o to, aby kliencie nie zapomnieli o tym, bo wiedzą, że kolejni zwrócą na to uwagę.

Wybraliśmy firmę cateringową, pora na menu

Wybór menu na wesele to ważna decyzja, ponieważ jedzenie jest jednym z najważniejszych aspektów każdego przyjęcia. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

 • uwzględnij gusta swoich gości: chociaż chcesz, aby jedzenie było niezapomniane, upewnij się, że jest ono również dostosowane do gustów i preferencji swoich gości. Zastanów się, czy większość gości woli tradycyjne potrawy, czy może bardziej lubią eksperymentować z nowymi smakami,
 • weź pod uwagę pory roku: pora roku i pogoda w dniu wesela mogą mieć wpływ na wybór menu. Latem można wybrać lekkie i orzeźwiające potrawy, zaś zimą – bardziej sycące i ogrzewające,
 • zastanów się nad liczbą dań: ostateczna liczba dań na weselu zależy od wielu czynników, takich jak liczba gości, czas trwania przyjęcia i budżet. Można wybrać kilka głównych dań, kilka dodatków i kilka deserów lub stworzyć bardziej rozbudowane menu składające się z kilku potraw na każdy posiłek,
 • zastanów się nad liczbą przekąsek: przekąski są doskonałym sposobem na zaspokojenie głodu gości i zapewnienie im dodatkowej energii na tańce. Możesz wybrać kilka rodzajów przekąsek, takich jak kanapki, krakersy i owoce, lub zdecydować się na bardziej wymyślne opcje, takie jak stacje sushi lub bufety z zupami,

Skonsultuj się z firmą cateringową: W końcu, pamiętaj, że firma cateringowa może Ci pomóc w podjęciu decyzji. Zazwyczaj mają oni doświadczenie w przygotowywaniu różnego rodzaju menu.

Dobra firma cateringowa to gwarancja wspaniałych wspomnień

Wesele to wydarzenie, które jest przez ludzi zapamiętywane na różne sposoby. Jedni pamiętają świetną muzykę, inni pamiętają niesamowity wystrój, są też tacy, co nic nie pamiętają… ale większość gości z pewnością zapamięta jakość i smak jedzenia oraz przystawek, a także to, czy obsługa wesela była miła, profesjonalna i pomocna.

Smaczne i świetnie wyglądające potrawy, różnorodne przekąski i przystawki oraz wyśmienite trunki, tego z pewnością chcą i na pewno zapamiętają weselni goście.