Ślub i wesele to bez wątpienia jeden z najważniejszych i jednocześnie najbardziej stresujących wydarzeń z całego naszego życia. Emocje, które wówczas nam towarzyszą, są jak najbardziej zrozumiałe. Z jednej strony chcemy, aby wszystko, co dotyczy naszego wesela, poszło po naszej myśli. Z drugiej w całym tym zabieganiu trudno znaleźć czas na odrobinę relaksu, który pomoże, choć na chwilę zapomnieć o zbliżającym się wydarzeniu.

Jak zatem poradzić sobie ze stresem przed nadchodzącym ślubem i weselem?

Muzyka relaksująca jako niezawodny sposób na stres przed weselem i nie tylko

Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Wybór utworu wpływa na nasze emocje i wprowadza nas w inny nastrój. Szczególną popularnością cieszy się muzyka relaksująca, która wybierana wieczorem pozwala ukoić zszargane nerwy i wprawić w spokojniejszy nastrój.  Słuchanie kojącej muzyki w połączeniu np. z wieczorną medytacją oraz głębokimi oddechami, pozwala rozluźnić ciało i umysł. Pamiętaj jednak o tym, aby muzyka, którą wybierasz, była lekka i przyjemna.

Muzyka relaksująca to także świetny dodatek do długiej i gorącej kąpieli. Zanim jednak napuścisz wodę do wanny i ustawisz odpowiedni utwór, zadbaj o rozstawienie w łazience zapachowych świec, które dodatkowo będą pieścić Twoje zmysły. Do kąpieli warto dodać olejki, aromaty lub sól bogatą w naturalne minerały.

A jeżeli już jesteśmy przy relaksie, to warto także pomyśleć o masażu. Być może wspólnie z przyszłym mężem/żoną potrzebujecie chwili spokojnego relaksu tylko we dwoje? Spędźcie zatem miło wieczór przy świecach i nastrojowej muzyce relaksującej i zróbcie sobie własne SPA. Zmysłowy masaż z pewnością pomoże zapomnieć o nadchodzącym wielkimi krokami, stresującym wydarzeniu.

Spokojne ćwiczenia w akompaniamencie nastrojowej muzyki

Spokojna i relaksująca muzyka w połączeniu ze spokojnymi i niewymagającymi wysokiej aktywności ćwiczeniami, także pomoże Ci się zrelaksować. W szczególności polecamy Ci jogę, która połączona z głębokimi oddechami przywróci spokój w umyśle, a przy tym pomoże rozluźnić się napiętym mięśniom. Wykonując poszczególne ruchy, pamiętaj o tym, aby się nie spieszyć. Znajdź ciche i spokojne miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

Jeśli jednak uznasz, że joga to nie zajęcie dla Ciebie i wolisz nieco bardziej wymagającą aktywność, to warto wybrać się na długi spacer – np. do lasu. Spokojne obcowanie z Matką Naturą pozwala zapomnieć o dręczących myślach. Co więcej, spacer w lesie pomaga lepiej dotlenić nasz organizm.

Aby zrelaksować się przed weselem nie trzeba tak naprawdę wiele – wystarczy zadbać o odpowiednio nastrojową muzykę i podarowanie sobie chwili wyłącznie dla siebie.