Wieczory panieńskie kojarzą nam się zazwyczaj z szalonymi, całonocnymi imprezami. Jednak co w momencie, gdy panna młoda nie jest raczej duszą imprezowiczki i chciałaby spędzić ten wieczór w spokojny sposób? Rozwiązaniem może okazać się „piżama party” i ciekawe zabawy na wieczór panieński w domu. Wieczór w gronie najbliższych przyjaciółek z lampką wina i oryginalnymi grami spodoba się nie jednej przyszłej pannie młodej i zapadnie w jej pamięć na długo.

Wieczór panieński w domu może być równie ciekawy, jak ten zorganizowany w klubie. Tort, życzenia i prezenty można także zorganizować w domu, szczególnie teraz, gdy przez pandemię nie mamy zbyt dużego pola do popisu, jeśli chodzi o organizację imprez. Oto najciekawsze zabawy na wieczór panieński w domu, które warto zorganizować.


6 pomysłów na zabawy na wieczór panieński w domu


1. Poszukiwanie skarbów

Gra w poszukiwanie skarbów z pewnością spodoba się każdej przyszłej pannie młodej. Można do niej użyć prezentów, które przygotowałaś wraz z koleżankami. Wystarczy, że ukryjesz je w różnych częściach domu i przygotujesz wskazówki, które sprawią, że poszukiwania będą bardziej emocjonujące. Ta zabawa może być rozłożona w czasie tak, aby przyszła panna młoda nie znalazła wszystkich prezentów od razu. Grę w poszukiwanie skarbów można przeplatać babskimi pogaduszkami, oglądaniem filmów czy wspólnym gotowaniem. Najlepszy prezent możecie zostawić na sam koniec.

2. Zakazane słowa

W tej grze chodzi o to, aby na samym początku imprezy ustalić kilka słów, których nikt nie będzie mógł używać podczas całego wieczoru. Mogą to być słowa związane ze ślubem, weselem czy organizacją całego tego wydarzenia. W momencie, gdy któraś z uczestniczek wieczoru panieńskiego się zapomni i wymówi na głos zakazane słowo, będzie musiała wypić kieliszek alkoholu lub wykonać karne zadanie. Taka zabawa może trwać cały wieczór panieński i „wymusi” na uczestniczkach wyszukiwanie synonimów poszczególnych słów co w pewnym momencie może okazać się bardzo zabawne.

3. Prawda/Fałsz

Gra w prawdę i fałsz polega na tym, że każda uczestniczka wieczoru panieńskiego rozpoczyna zdanie od słów: „Nigdy nie zrobiłam/powiedziałam”. Mogę to być różne zdania, a osoby, które nie zgadną czy jest to prawda, czy fałsz muszą wypić kieliszek alkoholu lub wykonać jakieś zadanie.

Druga wersja tej gry polega na tym, że kobiety, które w przeciwieństwie do mówiącej mają jakąś rzecz za sobą, piją kieliszek alkoholu. Gra w prawdę i fałsz jest o tyle ciekawa, że wszystkie osoby, które biorą w niej udział, mogą się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy z życia swoich koleżanek.

4. Test na żonę

W tej zabawie uczestniczki wieczoru panieńskiego oprócz przyszłej panny młodej robią listę rzeczy, które według nich powinna potrafić dobra żona. Zadaniem panny młodej jest to, aby wykonać wszystkie te zadania jak najlepiej. Na liście zadań może się znaleźć m.in. ugotowanie konkretnej potrawy, zaszycie dziury w ubraniu, wyprasowanie koszuli, zawiązanie krawata lub muszki. Pomysłów na zadania jest mnóstwo, a po kilku kieliszkach czegoś mocniejszego do głowy uczestniczek z pewnością będą przychodzić coraz to nowsze i ciekawsze wyzwania. Nagrodą za wykonanie zadania może być drobny upominek.

5. Czyja to torebka?

Gra polega na tym, że do jednej torebki każda uczestniczka wieczoru panieńskiego wkłada 3 swoje rzeczy. Przyszła panna młoda nie może tego widzieć. Może to być jakakolwiek pusta torebka, którą ma w domu organizatorka spotkania.

Gdy wszystkie kobiety wypełnią torebkę swoimi rzeczami, przychodzi czas na wyzwanie dla panny młodej. Musi ona zgadnąć, do kogo należą poszczególne przedmioty z torebki.

Jak wiadomo, kobiece torebki pełne są praktycznych, niezbędnych a czasem nawet dość dziwnych przedmiotów. Im dziwniejsza będzie dana rzecz, tym większa będzie zabawa z odgadywaniem właścicielki przedmiotu, który został wylosowany. Wcześniej można ustalić punktację i im więcej punktów zdobędzie przyszła panna młoda, tym lepszą nagrodę otrzyma.

6. Quiz

To zabawa, która pozwoli przyszłej pannie młodej wykazać się znajomością upodobań swojego przyszłego męża. Przed wieczorem panieńskim świadkowa musi zadań panu młodemu kilka pytań. Zadaniem panny młodej podczas wieczoru panieńskiego będzie odpowiedzenie w taki sposób, jak zrobił to jej ukochany. W momencie, gdy nastąpi pomyłka, panna młoda musi wypić kieliszek wysokoprocentowego alkoholu. Może także wykonać jakieś zadanie, które przygotowały dla niej uczestniczki imprezy. Oto lista przykładowych pytań dla pana młodego:

 • Jaki jest Twój ulubiony alkohol?
 • Ile chcesz mieć dzieci?
 • Jakie jest Twoje ulubione zwierzę?
 • Co lubisz jeść najbardziej?
 • Kto częściej zaczyna kłótnie?
 • Kto jest bardziej marudny?
 • Czym Twoja ukochana zaskoczyła Cię w życiu najbardziej?
 • Jak nazwałbyś swoje dzieci?
 • Jaki jest Twój ulubiony kolor?
 • Kim chciałeś zostać, jak byłeś dzieckiem?
 • Kto częściej zmywa naczynia w domu?

To tylko kilka przykładów pytań, na które może odpowiedzieć przyszły pan młody. Pytania do listy może dopisywać każda uczestniczka wieczoru panieńskiego. Należy tylko pamiętać o tym, aby zrobić to odpowiednio wcześniej, aby pan młody miał czas na przesłanie odpowiedzi organizatorce.