Eustoma – to właśnie ten kwiat można często dostrzec w bukietach ślubnych. Panny młode pokochały eustomy, przez ich piękny wygląd, który nieco przypomina królową kwiatów, czyli różę. Ich delikatny, romantyczny wygląd oraz urok sprawia, że zaczynają one dorównywać swoją popularnością piwoniom i frezjom. Każda panna młoda marzy o tym, aby jej stylizacja, a w tym bukiet ślubny był idealny, a dzięki użyciu eustomy w wiązance ślubnej jest to możliwe!

Bukiet ślubny eustoma to hit ostatnich sezonów. Ten kwiat wygląda doskonale solo, ale także w połączeniu z innymi roślinami. Panny młode mają bardzo duży wybór, jeśli chodzi o kwiaty, które mogą pojawić się w bukiecie. Trzeba jednak przyznać, że to jednak eustomy skradły serca kobiet i to właśnie je można bardzo często dostrzec we wiązankach. Co oznacza eustoma? Ile kosztuje bukiet ślubny z eustomy? Czy bukiet z eustomy to dobry wybór? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.


Bukiet ślubny – eustoma oraz jej znaczenie


Eustoma to piękny kwiat, który coraz częściej można dostrzec w bukietach ślubnych. Eustoma nazywana jest też “chińską różą” i śmiało, można stwierdzić, że depcze po piętach królowej kwiatów, czyli tradycyjnej róży. Panny młode coraz częściej zamiast róży, jako dodatek do bukietu ślubnego wybierają właśnie delikatne i urocze eustomy. Ze względu na swoje walory estetyczne kwiat ten może być idealnym dodatkiem do bukietu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć wiązankę ślubną, w której przeważa eustoma.

Co oznacza eustoma? Wiele kwiatów posiada swoją oryginalną symbolikę w zależności od koloru i gatunku. Nie inaczej jest w przypadku eustomy, która także ma swoje znaczenie. Eustoma może oznaczać: tradycyjne wartości, więź dwóch osób na całe życie, charyzmę oraz wdzięczność. Eustomy mogą wydawać się bardzo delikatne ze względu na swój wygląd, jednak są to kwiaty niezwykle odporne na trudne warunki. Ze względu na powiązanie z trwałą więzią oraz oddaniem, to kwiat, który idealnie sprawdzi się na ślubie.

Eustomy występują w kilku kolorach, a każdy z nich ma swoje własne znaczenie. Biała eustoma jest symbolem czystości, czułości i niewinności. Fioletowe kwiaty eustomy symbolizują piękno i szlachetność. Z kolei żółte eustomy to symbol szczęścia i pozytywnej energii.

Eustomy występują również w kolorze pudrowego różu. Kolor ten symbolizuje życzliwość i delikatność. Różowe eustomy będą idealnym prezentem dla bliskiej nam osoby. Ciekawym okazem są błękitne eustomy, którym przypisuje się symbol pasji i namiętności. Bukiet ślubny eustoma jest bogaty w symbole. Decydując się na kompozycję florystyczną z tych kwiatów, nie trzeba obawiać się, że szybko straci ona na swoim wyglądzie.


Bukiet ślubny eustoma – kiedy kwitną eustomy i jakie istnieją odmiany?


Tak jak już wspomnieliśmy eustomy, wyglądają na bardzo delikatne i nietrwałe kwiaty. Warto jednak wiedzieć, że jest wręcz przeciwnie, a eustoma jest w stanie wybaczyć nam wiele po jej ścięciu. Eustomy wytwarzają długie łodygi, a na ich szczycie pojawiają się ozdobne pączki. Kwiat eustomy składa się z wielu płatków, które są stosunkowo niewielkie.

Eustoma to roślina doniczkowa, która może zostać przeznaczona na kwiat cięty. Zakwita pod koniec wiosny lub na początku lata, a jej kwitnienie utrzymuje się aż do września.

Kwiatami eustomy możemy cieszyć się przez dość długi okres w ciągu roku. Jest ona dostępna przez cały sezon ślubny, dlatego może sobie na nie pozwolić każda panna młoda. Eustoma wygląda dobrze samodzielnie, ale dużo zyskuje w połączeniu z innymi kwiatami np. piwoniami. Kwiat ten doskonale wygląda w bukiecie ślubnym przez wiele godzin i pasuje do wielu dekoracji.

Eustomy są dostępne na giełdach florystycznych i w kwiaciarniach w kilku kolorach: białym, różowym, fioletowym, błękitnym, łososiowym i kremowym. Istnieje też odmiana eustomy, która ma charakterystycznie postrzępione płatki. Na ślubach najczęściej można dostrzec kwiaty w kolorze białym i różowym, które świetnie wpisują się w styl glamour. Eustomę można wykorzystać nie tylko w bukiecie panny młodej, ale także w butonierce pana młodego lub we wianku ślubnym.

Bukiety ślubne z frezji i eustomy czy też bukiet ślubny eustoma i gipsówka to jedno z najpopularniejszych połączeń. Z eustomy można stworzyć kompozycję kaskadową, ale także tradycyjny nosegay, czyli nieduży, okrągły bukiet, w którym kwiaty są mocno ściśnięte. Eustoma w zestawieniu z nierozwiniętą różą lub okazałą piwonią to także rozwiązanie warte uwagi na ślub. Jak więc widzisz, jest to uniwersalny kwiat, który sprawdzi się w wielu bukietach.

Bukiet ślubny – eustoma i jej cena

Bukiet ślubny eustoma, nie jest tak drogi tak, jak chociażby bukiet z piwonii, które rosną przez bardzo krótki okres w ciągu roku. Panna młoda, która chce mieć w swojej wiązance ślubnej, ten kwiat nie musi obawiać się, że jej ślubny budżet zostanie mocno nadwyrężony.

Bukiet ślubny z eustomy kosztuje od 100 do 150 zł. Ostateczny koszt wiązanki, jeśli mają się w niej pojawić także inne kwiaty, może być wyższy i zależy w dużej mierze od wielkości kompozycji oraz ceny innych roślin, które zostaną do niej dobrane.

Niewielki bukiet składający się z eustomy oraz wypełniaczy takich jak gipsówka czy eukaliptus nie podniesie znacząco kosztów wesela i ślubu. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby pójść do ołtarza z okazałym bukietem, w którym pojawiają się 3-4 inne rodzaje kwiatów i estetyczne dodatki, to na bukiet ślubny możesz wydać ponad 200 zł.


Eustoma – dlaczego warto ją wybrać do bukietu ślubnego?


Dzięki eustomie możesz stworzyć bukiet ślubny jak z bajki. Wytrzymałość, piękny wygląd oraz łatwa dostępność – to główne zalety eustomy, które mogą przesądzić o tym, że znajdzie ona swoje miejsce na Twoim ślubie i weselu. Eustoma pasuje do bukietu, ale także do innych kompozycji kwiatowych, które pojawiają się w kościele i na sali weselnej. Ten kwiat pasuje do praktycznie każdego stylu i motywu przewodniego, dlatego ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Eustoma to doskonała alternatywa dla tradycyjnej róży, ponieważ nieco przypomina ona ją swoim wyglądem.

Eustomy bez problemu można połączyć z innymi rodzajami roślin. Dobrze będą wyglądały w rustykalnym bukiecie ślubnym z dodatkiem polnych kwiatów, ale także w bukiecie w stylu glamour. Bukiet ślubny z samych eustom doskonale odnajdzie się na weselu w stylu minimalistycznym – nawet bez przybrania będzie ona wyglądać doskonale. Dostępność wielu kolorów sprawia, że można jej użyć na ślubach z kolorem przewodnim np. niebieskim, różowym, fioletowym, białym. Na jej popularność ma też wpływ niezbyt wygórowana cena, która także jest dużą zaletą tej rośliny.

Bukiet ślubny eustoma – galeria inspiracji

Eustomy w bukiecie ślubnym to strzał w dziesiątkę. Można je łączyć z gipsówką, piwoniami, frezjami i jeszcze wieloma innymi roślinami. W internecie nie brakuje inspiracji z bukietem ślubnym z eustomami w roli głównej. Jeśli jednak nie wiesz jeszcze, jak powinien wyglądać Twój wymarzony bukiet, to zapraszamy do obejrzenia naszej galerii inspiracji.

Sprawdź, jak może wyglądać bukiet ślubny eustoma i jak ten kwiat wygląda w połączeniu z innymi, popularnymi kwiatami ślubnymi. Dzięki temu łatwiej Ci będzie wyobrazić sobie swój bukiet ślubny.


Bukiet ślubny eustoma – podsumowanie


Jakie jest znaczenie bukietu ślubnego z eustomy?

Eustoma podobnie jak wiele innych kwiatów ma swoją symbolikę. Eustoma może oznaczać: tradycyjne wartości, więź dwóch osób na całe życie, wdzięczność oraz charyzmę. W zależności od koloru eustoma może oznaczać coś zupełnie innego. Na przykład białe eustomy są symbolem niewinności, czystości i czułości. Fioletowe kwiaty symbolizują piękno i szlachetność. Eustomy w kolorze różowym znaczą delikatność i życzliwość. Bukiet ślubny eustoma jest bogaty w symbole, a przez to, że kwiat ten powiązany jest z trwałą więzią i oddaniem, idealnie sprawdzi się na ślub.

Ile kosztuje bukiet ślubny eustoma?

Eustoma była kiedyś hodowana tylko jako roślina doniczkowa, ale już wiele lat temu została doceniona jako kwiat cięty i stosuje się ją w bukietach. Cena tej rośliny nie jest wygórowana, a za bukiet z eustom trzeba zapłacić 100-150 zł. Bardziej okazałe kompozycje, w których znajduje się jeszcze kilka innych roślin i wypełniaczy, mogą być już nieco droższe, a panna młoda musi być w takim wypadku gotowa na wydatek ponad 200 zł.

Kiedy kwitną eustomy i jaką odmianę wybrać na ślub?

Eustoma zakwita pod koniec wiosny/na początku lata i kwitnie do sierpnia/września. Jest więc dostępna przez cały sezon ślubny i może z niej skorzystać większość panien młodych. Eustomy występują w wielu kolorach: białym, różowym, kremowym, fioletowym, błękitnym, łososiowym. Na ślub najlepiej sprawdzi się odmiana w kolorze bieli lub pudrowego różu. Jeśli jednak planujesz inny kolor przewodni np. fioletowy lub niebieski, to eustomy są dostępne także w tym kolorze.