Marzycie o zaproszeniach, które będą wyjątkowe, osobiste i niepowtarzalne? To możliwe! Wystarczy, że poświęcicie trochę czasu na zaplanowanie tego, co chcecie przekazać gościom. Zaproszenia ślubne to pierwsze, co goście zobaczą, więc warto zadbać o to, by były one nie tylko estetyczne, ale też pełne emocji i indywidualnego charakteru.

Co powinny zawierać zaproszenia ślubne?

Zanim przejdziemy do tego, co wpisać na zaproszeniach ślubnych, wyjaśnijmy pokrótce, co musi zawierać każde z nich. Bez względu na to, czy wybraliście wzory w stylu boho, czy minimalistyczne zaproszenia ślubne, wszystkie muszą przekazywać gościom najważniejsze informacje. Są to:

  • imiona i nazwiska pary młodej,
  • data i miejsce ślubu,
  • lokalizacja sali weselnej,
  • termin potwierdzenia przybycia.

Oprócz tego opcjonalnie na zaproszeniach mogą znaleźć się również:

  • informacja o planowanych poprawinach,
  • sugestia dotycząca prezentów dla państwa młodych.

Od kilku lat popularne jest, że para młoda życzy sobie, by bukiety ślubne zastąpić innymi podarunkami, na przykład kuponami lotto czy dobrowolną wpłatą środków na cele charytatywne.

Ciekawe pomysły na personalizację zaproszeń ślubnych

Tworzenie personalizowanych zaproszeń może być emocjonującym wyzwaniem. Poznajcie kilka kreatywnych pomysłów, w jaki sposób dobrać słowa na zaproszeniach, by stworzyć niezapomnianą pamiątkę dla Was i Waszych gości. Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by zaproszenia ślubne wzbudzały uśmiech i przywoływały miłe wspomnienia nawet na długo po ślubie.

Krótka historia miłości

Zamiast zaczynać od oklepanego wprowadzenia, rozpocznijcie zaproszenie od krótkiego opisu Waszej historii miłosnej. To może być zabawna anegdota o tym, jak się poznaliście lub jak wyglądał Wasz pierwszy wspólny wyjazd. To ciekawy sposób na podzielenie się z gośćmi historią, od której wszystko się zaczęło.

Humorystyczne powiedzenie, z którego jesteście znani

Na co dzień zarażacie wszystkich dobrą energią i pozytywnym nastawieniem? Dlaczego nie wykorzystać tego w zaproszeniach ślubnych! Dodajcie do nich odrobinę humoru w postaci słynnego powiedzenia, którego często używacie. Jeśli nic takiego nie przychodzi Wam do głowy, dobrym pomysłem jest też wymyślenie humorystycznej prośby o potwierdzenie przybycia czy rymowanki o tym, co chcecie zamiast kwiatów. Taki dopisek możecie umieścić na końcu zaproszenia lub w formie dodatkowego bileciku. Zaproszenia ślubne z dodatkowym bilecikiem są dostępne w sklepie artMA pod tym adresem: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/zaproszenia-slubne/.

Minimalistyczne zaproszenia ślubne pasują do ceremonii w różnych stylach

Cytat opisujący Waszą miłość

Kolejnym sposobem na to, jak spersonalizować informacje zawarte w zaproszeniach, są różnego rodzaju oryginalne dopiski. Wybierzcie sentencje na zaproszenia ślubne lub cytat, który odzwierciedla Waszą miłość i relację. To może być ulubiony cytat z książki lub filmu, który ma dla Was szczególne znaczenie, lub po prostu krótka fraza opisująca Wasze uczucia. Dzięki temu zaproszenia zyskają indywidualny charakter i będą naprawdę wyjątkowe.

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem

Ciekawym i niecodziennym pomysłem jest dodanie do zaproszenia zdjęcia. Może to być pamiątka z sesji narzeczeńskiej lub ulubiona fotografia z wakacji. Zaproszenia ślubne ze zdjęciem najczęściej składają się z kilku elementów: kartki z najważniejszymi informacjami, strony poświęconej na fotografię opatrzoną wybraną sentencją oraz bileciku.

Zaproszenie ślubne ze zdjęciem bez wątpienia jest niepowtarzalne!

Pamiętajcie, że kluczem do zaprojektowania unikalnych zaproszeń jest wyrażenie indywidualności w sposób autentyczny oraz szczery. Z niewielką dawką kreatywności oraz osobistego zaangażowania możecie stworzyć zaproszenia, które Wasi goście zapamiętają na długo.