Kiedy mężczyzna ubiera garnitur, oznacza to, że chce wyglądać naprawdę elegancko i zrobić dobre wrażenie w towarzystwie. Osoby obeznane ze światem mody postarają się, aby strój był idealnie dopasowany do ich sylwetki. Wiedzą one jednak również, że dobrze dobrana marynarka to nie wszystko. Równie ważną rolę odgrywają dodatki – krawat lub mucha, spinki do mankietów, buty, ale także poszetka! Dlatego dzisiaj sprawdzimy, jak złożyć poszetkę do garnituru ślubnego i innych eleganckich strojów.

Czym jest poszetka do garnituru i kiedy warto ją założyć?

Poszetka to ozdobna kieszonkowa chustka, którą można umieścić w kieszeni marynarki lub garnituru. Jest to popularny dodatek do męskiej garderoby, który nadaje stylizacji jeszcze więcej elegancji i stylu. W przypadku garnituru ślubnego poszetka może być szczególnie ważna, ponieważ podkreśla ona podniosłość wydarzenia. Panowie decydują się na nią także wtedy, gdy wybierają strój na inne formalne uroczystości. Uwaga – nie pomyl jej z butonierką!

Pierwsze wzmianki o noszeniu poszetek pochodzą z czasów starożytnych Greków i Rzymian, którzy używali ich do wycierania potu. W średniowieczu chustki stały się elementem eleganckiego stroju męskiego, a bogaci mieszkańcy używali ich jako ozdoby. XVII wiek oznaczał wzrost popularności poszetek, szczególnie we Francji, gdzie rozpowszechnił je król Ludwik XIII. W epoce romantyzmu poszetki zaczęły nabierać coraz bardziej ciekawych kształtów i form ich składania. Tym samym stały się ważnym elementem mody męskiej. W XIX i XX wieku poszetka stała się częścią męskiego garnituru, a moda na jej noszenie przetrwała do dziś.

Poszetki są zazwyczaj wykonane z lekkiego i delikatnego materiału, takiego jak jedwab lub bawełna. Mogą być ozdobione różnymi wzorami i kolorami. Jak złożyć poszetkę do garnituru ślubnego? Zacznij od właściwego wyboru w salonie mody! Strzałem w dziesiątkę może okazać się chustka odpowiadająca barwie krawata. Poszetka do garnituru w delikatnym kolorze, który pasuje do reszty stroju, z pewnością zrobi dobre wrażenie. Ten dodatek może być także dobrym sposobem na wprowadzenie ekstrawaganckiej nuty do twojej stylizacji. Wszystko zależy od charakteru wydarzenia i roli, jaką na nim pełnisz.

Jak złożyć poszetkę na ślub? Przetestuj kilka sposobów!

Jak złożyć poszetkę do garnituru ślubnego? Wbrew pozorom, ten aspekt ma duże znaczenie. Istnieje bowiem kilka sposobów na to, jak złożyć poszetkę pana młodego. Inny wariant może wybrać na przykład świadek i pozostali goście. W trakcie wyjątkowych uroczystości i formalnych okazji – a ślub z całą pewnością jest jedną z nich – klasyka jest najlepszą odpowiedzią na pytanie o to, jak złożyć poszetkę.

Jak złożyć poszetkę do garnituru ślubnego? Zależy to zarówno od tradycji, jak i od twoich preferencji. Oto kilka sugestii dotyczących tego, jak złożyć poszetkę:

  1. W klasyczny trójkąt – to najprostszy i najbardziej klasyczny sposób złożenia poszetki. 
  2. Po bokach – złóż poszetkę na pół i następnie ponownie na pół, aby utworzyć prostokąt. To drugi bardzo popularny sposób, dzięki któremu możesz mieć pewność, że twój strój zrobi wrażenie na gościach.
  3. Na kształt róży: złóż poszetkę na pół, a następnie zacznij zwijać ją w rulonik, zaczynając od dłuższego końca. Gdy dotrzesz do krańca materiału, włóż go do kieszeni i ustaw poszetkę tak, aby wyglądem przypominała różę. Ten sposób składania poszetki jest wyjątkowo elegancki. Dlatego doskonale pasuje do uroczystych i romantycznych ceremonii ślubnych.

Jak złożyć poszetkę do marynarki?

Marynarka sprawia, że nasz strój zyskuje jeszcze więcej elegancji i powagi. Historia tego elementu garderoby sięga XIX wieku, kiedy zaczęli stosować go brytyjscy marynarze. Pierwotnie marynarki, jako elementy munduru, były ciemnoniebieskie, a ich klasyczny fason z czasem ewoluował w kierunku dzisiejszej formy – dwurzędowej, z klapami i kieszeniami.

Dziś marynarka uchodzi za klasyk i symbol elegancji, ponieważ pasuje do wielu różnych okazji – zarówno formalnych, jak i nieformalnych. Jej funkcjonalność i uniwersalność dopełni poszetka. Jednak jak złożyć poszetkę do marynarki, aby uzyskać pożądany efekt?

Najlepszy wybór to nadanie jej kształtu trójkąta. 

  1. Rozłóż poszetkę na płasko przed sobą.
  2. Złóż poszetkę na pół, a następnie po skosie, aby utworzyć trójkąt.
  3. Złap dolny róg trójkąta i zacznij składać go w górę, stopniowo formując kolejne składki. Jak złożyć poszetkę do garnituru ślubnego lub marynarki prawidłowo? Zadbaj o to, aby były one równe i symetryczne.
  4. Dolna część trójkąta powinna mieć równą szerokość.
  5. Przytrzymaj poszetkę za wierzchołek i włóż ją do kieszeni, tak aby końce trójkąta z niej wystawały. Możesz dostosować szerokość poszetki do szerokości kieszeni, ale pamiętaj, aby nie wkładać jej zbyt głęboko. Musi pozostać widoczna.

Ten sposób składania poszetki pasuje do formalnych i tradycyjnych stylizacji, stanowi zatem idealne uzupełnienie marynarki.

Jak złożyć poszetkę klasycznie?

Jak złożyć poszetkę do garnituru ślubnego? To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn. Kolejnym sposobem jest nadanie jej kształtu prostokąta. Jak go uzyskać? Złóż poszetkę na pół, a następnie ponownie na pół, aby utworzyć prostokąt. Przytrzymując ją za środek, lekko podwiń jeden z końców, a następnie drugi, tak, aby powstały dwie równe składki. Włóż poszetkę do kieszeni w taki sposób, aby były widoczne. Podpowiemy tylko, że w tym przypadku najlepszy wyborem będą białe chustki.

Jak złożyć poszetkę na studniówkę?

Jak złożyć poszetkę do garnituru ślubnego, na studniówkę, kolację lub spotkanie biznesowe? Czy wybrany sposób ma znaczenie? Poszetka to ozdoba, która w zależności od formy, jaką jej nadasz, może przełamać strój lub podkreślić jego elegancję. Na uroczystości i bale takie jak ślub i studniówka mężczyźni decydują się zazwyczaj nadać jej kształt trójkąta. Prostokąt zyskuje popularność na spotkaniach biznesowych lub podczas nieformalnych okazji. Oprócz sposobu złożenia poszetki liczy się także jej kolor i wzór. Eksperymentuj, aby odnaleźć swoją ulubioną ozdobę!