Zmiany kulturowe są dziś widoczne na każdym kroku. Wielu z nas zmieniło swoje priorytety, ścieżki rozwoju i kariery. A jednak wciąż istnieją osoby, którym marzy się założenie rodziny i ślub jak z bajki. Atmosferę radosnych oczekiwań na to wydarzenie podkręcają wybrane książki z kategorii literatury obyczajowej. Specjalnie dla ciebie wybraliśmy najlepsze lektury o miłości!

Książki romanse i ślub w stylu Jane Austen

Motyw ślubu pojawia się w wielu powieściach. Jeśli jednak marzy ci się wesele z klasą, musisz przeczytać najlepsze książki romanse https://skupszop.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/romans-145954, takie jak powieści Jane Austen. Jej książki uznawane są za klasykę gatunku! Mr. Darcy, siostry Bennet i rodzina Dashwood to tylko niektóre spośród postaci znanych na całym świecie. Motywy literackie podejmowane przez pisarkę w późniejszych latach chętnie wykorzystywali także inni autorzy, czego najlepszym przykładem jest „Dziennik Bridget Jones”. Wesele z klasą odnajdziesz zarówno w tej współczesnej wariacji, jak i w „Dumie i uprzedzeniu” czy „Rozważnej i romantycznej”.

Popularne książki o miłości i romanse

Jeśli marzy ci się ślub jak z bajki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś fanką powieści romantycznych. Na rynku czytelniczym ich nie brakuje! Już wieki temu artyści zauważyli, że wątki obyczajowe i miłosne cieszą się ogromną popularnością wśród odbiorców. William Shakespeare, Jane Austen, Louisa May Alcott i wielu innych autorów pozostawiło po sobie klasykę literatury obyczajowej. Współcześnie zainteresowaniem cieszą się między innymi książki romanse Nicholasa Sparksa, Małgorzaty Musierowicz, Katarzyny Grocholi, Johna Greena, ale także harlequiny i powieści Blanki Lipińskiej.

Książki romanse i wesele w polskim wydaniu

A może marzy ci się huczne wesele z polskimi tradycjami w tle? Choć na lekcjach języka polskiego skupiamy się raczej na symbolice dzieła Wyspiańskiego, bez wątpienia ukazał on także wiele rodzimych obyczajów. Motyw ślubu i romansu odnajdziesz również w tekstach Władysława Reymonta, Adama Mickiewicza i wielu innych polskich autorów.

Literatura obyczajowa w Skupszopie

Jeśli udało nam się zachęcić cię do lektury książek miłosnych, koniecznie zapoznaj się z ofertą Skupszopu! W tej księgarni internetowej znajdziesz dzieła wielu poczytnych autorów w świetnych cenach. W kategorii „książki romanse” codziennie pojawiają się nowe tytuły dla czytelników w każdym wieku, zarówno dorosłych, jak i nastolatków. Znajdziesz tam również szkolne lektury i powieści kryminalne z elementami romansu. Nie czekaj — odkryj świat powieści miłosnych już dziś!