Stroje weselne przez lata nie ulegały szczególnym zmianom. Wychodziliśmy bowiem z założenia, że ślub zdecydowanie nie jest uroczystością, na której można popełnić jakąkolwiek gafę lub modową wpadkę. Jako konsumenci stajemy się jednak coraz bardziej otwarci na nowe stylizacje. Chociaż czerń i szarości wciąż są widoczne na ulicach i salach weselnych, równie często zaopatrujemy się w kolorowe stroje. Jest wśród nich brązowy garnitur ślubny w różnych odcieniach: jasnych i ciemnych, jednolity, i w kratkę. Sprawdź, czy będzie on dobrym uzupełnieniem twojej szafy.

Brązowy garnitur ślubny – świetny wybór na ślub boho i nie tylko

Brązowy garnitur ślubny to niezwykle elegancki i nietuzinkowy wybór dla przyszłych panów młodych. Możemy zdecydować się na niego zwłaszcza w przypadku uroczystości utrzymanych w stylu boho, podczas których powinniśmy czuć się swobodnie w naszych stylizacjach. Brązowy garnitur ślubny świetnie komponuje się z naturalnymi materiałami i pozostałymi kolorami, które dominują w stylu boho, takimi jak zieleń. Dodatkowo, jest on idealnym wyborem dla mężczyzn, którzy chcą wyróżnić się z tłumu i nie boją się eksperymentować z modą. 

Brązowy garnitur na wesele będzie jednak strzałem w dziesiątkę również w przypadku w pełni formalnych uroczystości. Możemy bowiem zestawić go z dodatkami takimi jak elegancka mucha lub krawat. W kreacjach w stylu boho dobrze sprawdzą się z kolei nietuzinkowe spinki do mankietów i skarpetki. Warto pamiętać, że czekoladowy garnitur posłuży nam nie tylko na ślub – ubrany w ramach uroczystej kolacji lub spotkania biznesowego z pewnością zrobi wrażenie w towarzystwie. 

Czekoladowy garnitur ślubny – do jakiego mężczyzny pasuje?

Czerń nie bez powodu dominuje w naszych stylizacjach – zwłaszcza tych przeznaczonych na ważne uroczystości. Jest to bowiem najbardziej uniwersalny spośród kolorów, który oszczędza nam wielu kłopotów. Wybierając nieco bardziej oryginalny strój na wesele, warto zwrócić uwagę między innymi na swoją karnację skóry. Brązowy garnitur ślubny utrzymany w jasnych tonacjach świetnie komponuje się z jej ciepłym odcieniem. Natomiast osoby obdarzone raczej chłodną karnacją powinny postawić na bardziej stonowane, klasyczne kolory, takie jak granaty i szarości. Dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn z jasną karnacją mogą okazać się czekoladowe garnitury ślubne. 

Nie bójmy się jednak eksperymentować – tylko wtedy znajdziemy strój, w którym poczujemy się idealnie. Jako pan młody zapewne obawiasz się zbyt awangardowych rozwiązań – to zrozumiałe! Jednak brązowy garnitur ślubny możesz przetestować, występując w roli świadka lub jednego z weselnych gości.

Brązowy garnitur do ślubu – wady i zalety stroju

Nietuzinkowe ślubne stroje mają wiele zalet. W porównaniu z klasycznymi stylizacjami, brązowy garnitur na wesele pozwala wyróżnić się z tłumu i przyciągnąć uwagę gości. Brąz świetnie komponuje się z naturalnymi materiałami i zielenią, co wpisuje się we wspomniany już styl boho. Jednak czekoladowy garnitur ślubny, ze względu na swoją ciemną barwę, świetnie sprawdzi się także podczas formalnych uroczystości. Bez trudu dopasujesz do niego dodatki, takie jak buty czy krawat. Pamiętaj jednak, aby miały one inny odcień, niż sam strój. Jeśli najlepiej czujesz się w klasycznych brązowych, skórzanych butach, dopilnuj, aby nie zlewały się one z wybranymi wcześniej spodniami. Z kolei jeśli nie straszne są ci eksperymenty, wypróbuj burgundowe obuwie. Natomiast przymierzając krawaty do brązowego garnituru na wesele, sprawdź zielone i bordowe propozycje.

Ani pan młody, ani pozostali goście weselni nie muszą obawiać się o zestawienie brązowych garniturów ślubnych ze stylizacjami swoich partnerek. Z pewnością znajdziecie idealne połączenie waszych preferencji wśród wielu dostępnych zestawów i inspiracji.

Nie należy jednak zapominać o tym, że awangarda wiąże się z pewnym ryzykiem. Z pewnością nie chcesz, aby twój brązowy garnitur na wesele przyćmił kreacje młodej pary. Dobrze jest wyróżnić się z tłumu, jednak w tym także trzeba zachować umiar. Ponadto jeśli decydujesz się na brąz, musisz pamiętać o odpowiednim dopasowaniu odcienia stroju do swojej karnacji. Bądź również ostrożny podczas doboru dodatków.

Gdzie kupić brązowy garnitur na wesele?

Czekoladowe garnitury ślubne mają w swojej ofercie już niemal wszystkie cenione salony modowe. To tylko kolejne potwierdzenie tezy, wedle której takie stroje zyskują popularność i aprobatę. Poszukiwania możesz rozpocząć w Internecie – dzięki temu masz szansę natrafić na wiele inspiracji, odcieni i propozycji dodatków. Jednak na przymiarki brązowych garniturów ślubnych koniecznie wybierz się do stacjonarnego sklepu.

Brązowy garnitur na wesele – stylizacja dla pana młodego, świadka i pozostałych gości

Zastanawiasz się, czy warto postawić na brązowy garnitur na wesele? Tak jak wspomnieliśmy, to świetny wybór dla osób, które chcą wyróżnić się z tłumu. Z pewnością nie musisz obawiać się go podczas nieco mniej formalnych uroczystości. W przypadku tradycyjnych ślubów – utrzymanych w poważnym tonie – możesz natomiast zapytać o zdanie parę młodą. A jeśli sam jesteś organizatorem wydarzenia, nie wahaj się zaproponować gościom nowych trendów modowych, takich jak czekoladowe garnitury ślubne. Pomyśl, jak wspaniale wypadną na zdjęciach twoi najbliżsi przyjaciele, ubrani w nietuzinkowe stroje!

Największą zaletą brązowych garniturów ślubnych jest to, że pomimo swojej oryginalności, zachowują one elegancki ton. Dlatego warto wyciągać je z szafy także w przypadku innych uroczystości. Kto wie, może zapoczątkujesz nowy trend w towarzystwie?