Mierzenie sukni ślubnej to moment, na który część kobiet oczekuje przez wiele miesięcy, a nawet lat. To chwila, w której wszystkie marzenia i wizje o tym, jak ma wyglądać ten wyjątkowy strój, stają się rzeczywistością. Aby ten proces był jak najbardziej udany, ważne jest, aby być do niego odpowiednio przygotowanym. Dlatego w poniższym artykule skupimy się na tym, co zabrać na przymiarkę sukni ślubnej

Czy przymiarki sukni ślubnej to konieczność?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, co zabrać na przymiarki sukni ślubnej, zastanówmy się, czy są one niezbędne do wybrania odpowiedniej kreacji?

Coraz więcej pań decyduje się na zakup sukni ślubnej z drugiej ręki lub jej wypożyczenie. Zdarza się także, że poszukując idealnego stroju, wędrujemy po outletach. Spore grono osób wciąż decyduje się jednak na szycie kreacji na zamówienie. To zdecydowanie najdroższe spośród wymienionych rozwiązań, dlatego tak przygotowana suknia powinna być idealna. A do tego niezbędne są właśnie przymiarki.

Co zabrać na przymiarki sukni ślubnej i dlaczego to takie ważne? Pamiętaj, że mają one kilka zadań.

  1. Dopasowanie kreacji do sylwetki. Każda z nas ma inną figurę, a suknie ślubne są projektowane w różnych fasonach. Przymiarki pozwalają dostosować strój do indywidualnych kształtów ciała, co zapewnia pannie młodej wygodę w dniu ślubu.
  2. W trakcie przymiarek krawcowa lub stylistka może dostosować różne elementy sukni, takie jak długość, rękawy czy dekolt, aby kreacja była zgodna z preferencjami panny młodej.
  3. Przymiarki sukien ślubnych pozwalają wykryć ewentualne usterki, takie jak nieodpowiednie obszycia. Dzięki temu można podjąć działania naprawcze na czas.
  4. Przymiarki pozwalają pannie młodej na ostateczne zatwierdzenie sukni przed dniem ślubu. To okazja, aby upewnić się, że to naprawdę ta wymarzona sukienka.
  5. Umożliwiają one dostosowanie sukni w razie zmiany wagi i kształtu sylwetki panny młodej przed ślubem.
  6. Przymiarki pozwalają także sprawnie dobrać akcesoria, takie jak welon, do sukni, aby stworzyć spójną stylizację.
  7. Staranne dopasowanie sukni ślubnej daje nam pewność, że będziemy wyglądać doskonale w dniu ślubu. To z kolei zmniejsza nasz stres i pozwala cieszyć się tym ważnym dniem.

Jak wygląda pierwsza przymiarka sukni ślubnej?

Być może przeczytałaś kiedyś, że pierwsza przymiarka sukni ślubnej odbywa się na trzy miesiące przed ceremonią. Taka informacja pojawia się w niektórych artykułach blogowych, jednak to nieprawda. Pracownicy profesjonalnych salonów mody ślubnej zachęcają do wizyt na rok przed planowanym weselem. Czasami okres ten może jeszcze się wydłużyć, jeśli wybierzesz jeden z najlepszych salonów, który sprowadza materiały zza granicy i przyjmuje wyjątkowo dużo zamówień.

Przed pierwszą przymiarką warto przejrzeć asortyment salonu, aby znaleźć kreację zbliżoną do naszych oczekiwań. To ułatwi nam współpracę ze stylistką i usprawni cały proces. Dzięki temu poznasz również orientacyjny koszt sukni ślubnej. Niektórzy przez pierwszą przymiarkę rozumieją jednak mierzenie już zamówionej sukni. Jak się do niego przygotować?

Jak przygotować się do przymiarki sukni ślubnej? Co zabrać na przymiarkę sukni ślubnej?

Kolejne wizyty mają na celu mierzenie kreacji zamówionej w danym salonie. Pierwsza spośród nich polega na dostosowaniu długości stroju i naniesieniu pierwszych ewentualnych poprawek. Co zabrać na przymiarkę sukni ślubnej? Podpowiadamy.

  • Zaleca się zabranie butów, które planujesz założyć w tym wyjątkowym dniu. Chodzi przede wszystkim o wysokość obcasa — to pozwoli na odpowiednie dopasowanie długości sukni.
  • Zabierz ze sobą bieliznę, którą planujesz założyć w dniu ślubu. Jeśli jeszcze jej nie posiadasz, postaw na stroje w cielistym kolorze, które nie będą odznaczać się na kreacji i pozostaną niewidoczne.
  • Co zabrać na przymiarkę sukni ślubnej? Jeśli chcesz, możesz wyposażyć się w biżuterię, jednak nie jest to konieczność. Biel jest uniwersalna, a poza tym wiele salonów ma w swojej ofercie poglądowe naszyjniki i bransoletki.

Jak przygotować się na przymiarkę sukni ślubnej? Zawsze zarezerwuj sobie na nią odpowiednio dużo czasu, ponieważ może ona potrwać około dwóch godzin.

Ile przymiarek sukni ślubnej warto uwzględnić?

Najczęściej zaleca się minimalnie dwie przymiarki sukni ślubnej. Optymalnym wyborem są trzy, jednak w razie potrzeby, na przykład nagłych zmian czy zauważonych niedociągnięć stylizacji, może ich być więcej. Porozmawiaj ze swoją stylistką, aby pozbyć się wszelkich wątpliwości.