Poszukiwania idealnej sukni ślubnej mogą zająć wiele miesięcy. Są one problematyczne nawet dla kobiet, których figura wpisuje się w standardowe fasony i wymiary kreacji. Dla szczególnie niskich lub wysokich pań będzie to jeszcze większe wyzwanie. Jaka suknia ślubna dla niskiej osoby będzie zatem najlepszym wyborem? Co zrobić, żeby zakamuflować swój wzrost i podkreślić inne atuty, zwłaszcza w tym wyjątkowym dniu? Sprawdźmy!

Czy istnieje idealna suknia ślubna dla niskiej osoby?

Wzrost to tylko jeden spośród czynników, który determinuje wybór sukni ślubnej dla niskich dziewczyn. Kierują się one również własnymi preferencjami, porą roku, w której odbywa się wesele, kreacją partnera i pozostałymi wymiarami ciała. Dlatego trudno mówić o idealnej sukni ślubnej dla niskiej panny młodej. Możemy wśród nich wyróżnić chociażby suknie ślubne dla drobnych dziewczyn, proste i ozdobne stroje, wyjątkowo eleganckie kreacje i te, które mają być przede wszystkim wygodne.

Czym wyróżniają się suknie ślubne dla niskich dziewczyn?

Jaka suknia ślubna dla niskiej osoby będzie odpowiednia? Przede wszystkim, niskie dziewczyny powinny zwracać uwagę na proporcje swoich strojów. Wybór odpowiedniego fasonu może bowiem optycznie wydłużyć ich sylwetkę. Dobrym pomysłem jest unikanie zbyt obszernych sukni, które mogą przytłoczyć ich drobną posturę. W wielu przypadkach suknie o dopasowanym kroju podkreślą figurę niskich osób. Warto również postawić na prosty krój i pionowe wycięcia.

Ważnym aspektem dla niskich dziewczyn jest także długość wybieranych sukni. Strzałem w dziesiątkę będą kreacje kończące się tuż nad ziemią lub delikatnie unoszące się nad nią. Unikajmy zbyt długich strojów, które mogą przytłaczać i sprawiać, że panna młoda będzie wyglądała na jeszcze niższą, niż w rzeczywistości. Jaka suknia ślubna dla niskiej osoby sprawdzi się podczas uroczystości? Świetnym wyborem będzie także kreacja o długości midi, która doda charakteru całej stylizacji.

Zadbaj także o inne detale. Tzw. dekolt w serek optycznie wydłuży twoją szyję, natomiast ten w kształcie litery V doda ci elegancji.

Z czym zestawić suknię ślubną dla drobnej dziewczyny?

Dla wielu niskich pań oczywistym wyborem są szpilki na wysokim obcasie. Warto zdecydować się na nie choćby na czas samej ceremonii zaślubin, a w trakcie weselnej zabawy przebrać je na lżejsze buty, wyposażone w mniejszy obcas. Nie warto jednak całkowicie z niego rezygnować.

Pozostałe dodatki, takie jak biżuteria, w przypadku niskich kobiet nie powinny być ciężkie i przytłaczające. Ciekawe ozdoby do włosów, takie jak spinki, tiary czy welony, mogą przyciągnąć uwagę i skierować ją w górę, co wpłynie na postrzeganie naszej sylwetki jako wyższej, niż jest w rzeczywistości.

Jak optycznie dodać sobie kilka cm, nosząc suknię dla niskiej panny młodej?

Tak jak już wspomnieliśmy, podstawowym dodatkiem do sukni ślubnej dla niskiej dziewczyny są szpilki na wysokim obcasie. Wydłużają one nogi i dodają pannom młodym pewności siebie. Jest to ważne szczególnie dla osób, którym towarzyszą kompleksy wywołane niskim wzrostem. Dzięki odpowiedniemu skomponowaniu stylizacji możesz się ich pozbyć!