Ślub planujemy zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. Może się jednak zdarzyć, że decyzję o nim podejmiemy dość spontanicznie. Jej powodem może być na przykład ciąża. Z drugiej strony, kobieta może stać się brzemienna już w trakcie przygotowań do uroczystości. Wówczas pojawia się wiele pytań: czy można wziąć ślub w ciąży? Czy istnieją suknie ślubne dla ciężarnych kobiet? Sprawdźmy!

Czy można wziąć ślub w ciąży?

W przypadku ślubu cywilnego nie istnieją przeciwwskazania ani ograniczenia dotyczące par, które spodziewają się dziecka. Urzędnik stanu cywilnego nie ma prawa odrzucić wniosku o zawarcie małżeństwa tylko ze względu na ciążę. Jeśli narzeczeni planują ceremonię ślubną w urzędzie, nie powinni napotkać przeszkód w jej zorganizowaniu. Kobieta musi wziąć pod uwagę jedynie własny komfort i stan zdrowia. 

Sytuacja może ulec zmianie, jeśli para pragnie zawrzeć związek małżeński w kościele. Pomimo zmieniających się czasów i przekonań, dla przedstawicieli wielu parafii nieślubna ciąża wciąż okazuje się być problemem. Niestety, przekonało się o tym wiele par, które spotkały się z odmową udzielenia ślubu w parafii ze względu na stan kobiety.

Może się również zdarzyć, że organizację ceremonii odradzi partnerom sam lekarz. Dzieje się tak, jeśli ciąża jest już bardzo zaawansowana lub zagrożona.

Jeśli natomiast nie musicie martwić się ani o zdrowie własne, ani nienarodzonego dziecka i udało wam się uzyskać zgodę na uroczystość, możecie przystąpić do związanych z nią przygotowań. Wówczas przyszła panna młoda z pewnością zacznie się zastanawiać, gdzie powinna szukać sukni ślubnej dla ciężarnych kobiet.

Gdzie szukać sukni ślubnych dla ciężarnych?

Wybierając suknię ślubną dla ciężarnej osoby, musimy pamiętać o kilku aspektach. Po pierwsze, zazwyczaj kobiety rozpoczynają poszukiwania swojej kreacji na początkowych etapach organizacji przyjęcia weselnego. Wówczas odbywają się pierwsze przymiarki. W przypadku ciężarnej kobiety takie rozwiązanie nie będzie możliwe, o ile nie zdecydujemy się na naprawdę bliski termin uroczystości. Najczęściej jednak niezależnie od tego, czy wybierzemy ślub kościelny, czy ślub cywilny w ciąży, od momentu rezerwacji terminu do samej uroczystości minie trochę czasu. Figura kobiety zdąży już zatem ulec znaczącej zmianie.

Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność sukni ślubnych dla ciężarnych. Wiele kobiet decyduje się na wypożyczenie sukni ślubnej na czas ceremonii, ponieważ wie, że białą kreację założy tylko raz w życiu. W przypadku brzemiennych pań takie rozwiązanie zyskuje jeszcze większe uzasadnienie. Prawdopodobnie nie będą one mogły bowiem ani sprzedać swojej sukni, ani przekazać jej rodzinie lub znajomym. Dlatego wypożyczalnia jest miejscem, które powinny odwiedzić osoby planujące ślub w ciąży. Ich właściciele przygotowali się na taką okoliczność, dlatego w ich ofercie znajdziemy co najmniej kilka modeli sukni ślubnych dla ciężarnych.

Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na kupno sukni, musimy pamiętać o wspomnianych trudnościach z zebraniem pomiarów panny młodej. Doświadczone krawcowe powinny jednak poradzić sobie z tym problemem, podobnie jak doradcy w salonach mody ślubnej.

Oryginalna i wygodna suknia ślubna dla ciężarnej

Suknia ślubna dla ciężarnej kobiety musi być przede wszystkim wygodna. Oczywiście panna młoda powinna wybrać model, który podoba jej się także pod względem wizualnym. Jednak priorytet musi stanowić komfort i zdrowie, zarówno jej, jak i dziecka. Na co warto zatem zwrócić szczególną uwagę?

  1. Wybierz elastyczny i naturalny materiał, który dopasuje się do twojej figury.
  2. Rozważ zakup sukni, której rozmiar można regulować. Umożliwiają to między innymi wiązania na plecach.
  3. Lubisz ubrania o obcisłym kroju? W tym przypadku prawdopodobnie będziesz musiała poszukać kompromisu. Suknia ślubna dla ciężarnej nie może uciskać twojego brzucha ani powodować dyskomfortu.
  4. Pamiętaj o dodatkach. Akcesoria nie powinny być zbyt ciężkie. Uważaj zwłaszcza na buty; nie wybieraj szpilek z najwyższymi obcasami.
  5. Wiele sukni ślubnych dla ciężarnych to naprawdę piękne i oryginalne kreacje. Często pozwalają ich twórcom, a także samym pannom młodym, na większą swobodę. Pamiętaj, że możesz znaleźć model, w którym będzie czuła się wyjątkowo!